60% українців не можуть оцінити "формулу Штайнмаєра" – опитування
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", "формулу Штайнмаєра" для Донбасу підтримує 17,55% українців, не підтримує – 22,3%. Решта опитаних не змогла відповісти.
Велика частина громадян України не може оцінити "формулу Штайнмаєра", яку погодила українська влада для врегулювання ситуації на Донбасі. Про це свідчать дані проведеного у вересні опитування Соціологічної групи "Рейтинг", опубліковані 5 червня.
На запитання, наскільки вони підтримують ініціативу мирного врегулювання, відому як "формула Штайнмаєра", 60,15% респондентів обрали відповідь "важко відповісти".
Варіанти "однозначно підтримую" та "швидше підтримую" вибрали відповідно 8% та 9,55%, а варіанти "швидше не підтримую" та "не підтримую" – 7,6% і 14,7%.
Найвищу підтримку "формули Штайнмаєра" зафіксовано на сході країни – 33%, найнижчу – 13% – на заході.
Опитування відбувалося 21–25 вересня методом особистого інтерв'ю серед 2 тис. респондентів, які мешкають на всій території країни, крім окупованої. Максимальна похибка вибірки – 2,2%.
1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів у ОРДЛО. У листі на ім'я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться про те, що Україна приймає текст формулювання імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками глав держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня 2019 року.
Як заявив президент України Володимир Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації. "Ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути", – підкреслив Зеленський. Він зазначив, що усунуто останню перешкоду на шляху проведення саміту "Нормандської четвірки".
2 жовтня нардеп від "Слуги народу" Богдан Яременко заявив, що домовленість, якої тристороння контактна група досягла в Мінську 1 жовтня, була умовою Росії для проведення зустрічі "Нормандської четвірки", водночас в України є свої "червоні лінії" стосовно Донбасу. "Саме ці лінії – це те, що будемо відстоювати ми, депутати партії "Слуга народу", тоді, коли справа дійде до опрацювання закону про порядок місцевого самоврядування. Той закон, який є, – він особисто мене не влаштовує, тому що там є положення про безумовну амністію, про місцеву міліцію і так далі, і так далі... Це все те, чого я не хочу, щоб було на моїй землі", – сказав Яременко.
Того ж дня глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що поки немає "ні тексту, ні концепту" нового законопроєкту про особливий статус Донбасу.