8 червня на Донбасі український військовослужбовець дістав бойові травми – штаб операції Об'єднаних сил
Від початку доби проросійські бойовики шість разів порушили режим припинення вогню із застосуванням озброєнь, заборонених Мінськими домовленостями, інформує штаб операції Об'єднаних сил.
8 червня внаслідок обстрілу проросійських бойовиків на Донбасі бойові травми дістав один український військовослужбовець, повідомляє пресслужба штабу операції Об'єднаних сил у Facebook.
"Унаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил зазнав бойових травм. На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь, втрати противника уточнюються", – ідеться в пресрелізі.
Від початку доби бойовики шість разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, застосовуючи при цьому артилерійські системи калібру 122 мм, міномети калібру 120 мм і 82 мм, заборонені Мінськими угодами, зазначила пресслужба штабу.
"Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працювали у штатному режимі. Суспільно-політична та гуманітарна обстановка залишається під контролем Об'єднаних сил", – підсумували у відомстві.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Опівночі 18 квітня 2019 року Україна в односторонньому порядку ввела режим припинення вогню на Донбасі, бойовики порушили його першої ж доби.
За підсумками засідання тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 5 червня в Мінську глава української делегації Леонід Кучма заявив, що тристороння контактна група має до 19 червня розробити пропозиції щодо забезпечення встановлення перемир'я в зоні конфлікту, в яких буде прописано заборону на ведення вогню у відповідь. Наступного дня він пояснив, що під словами "не стріляти у відповідь" мав на увазі не відкривати вогонь у відповідь на обстріли, які бойовики ведуть із житлових кварталів або інших місць, де можуть постраждати мирні жителі.