Апаршин: На території РФ відновлено угруповання військ, яке було розгорнуто в групі радянських військ у Німеччині проти НАТО
Російське військове керівництво дзеркально перенесло на територію Російської Федерації частини і з'єднання з групи радянських військ у Німеччині, де було угруповання чисельністю півтора мільйона осіб, заявив радник із питань безпеки й оборони в команді новообраного президента України Володимира Зеленського Іван Апаршин.
На території Росії проти України відновлено угруповання військ, яке було розгорнуто в групі радянських військ у Німеччині проти НАТО. Таку думку в інтерв'ю виданню "Апостроф" висловив радник із питань безпеки й оборони в команді новообраного президента України Володимира Зеленського Іван Апаршин.
"Протягом останніх п'яти років на території Російської Федерації було відновлено угруповання військ, яке було розгорнуто в групі радянських військ у Німеччині проти НАТО... Я навіть можу вам по номерах назвати: Калінінград – 6-та армія, під Москвою; 1-ша танкова дрезденська армія, далі 8-ма, 20-та, 48-ма, 9-та, 2-га армії. Це дзеркальне перенесення на територію Російської Федерації частин і з'єднань із групи радянських військ у Німеччині, а там було угруповання чисельністю 1,5 млн", – зазначив Апаршин.
На його думку, такі з'єднання для парадів не створюють.
"Там є і ракетні комплекси "Іскандер", і авіація з радіусом дії вже до Львова. Російська Федерація готується до війни. Але я б не робив із цього трагедію, оскільки будь-яка армія – хоч Російської Федерації, хоч України – має готуватися до війни. Це призначення армії", – підкреслив радник Зеленського.
Він додав, що проти України такої кількості військ не потрібно.
"Я думаю, що це угруповання військ вони заздалегідь створюють проти НАТО. Вони вважають, що все одно прийде той момент, коли їм доведеться погодитися, що Україна буде членом НАТО, а отже, треба створити такий самий кордон, як колись у Німеччині. А далі вони нам скажуть: ми туди $20 чи $25 млрд уже заклали. Ми можемо почати нову процедуру роззброєння за рахунок ресурсів країн – членів НАТО. Вони ж так одного разу зробили? Зробили. Я думаю, що вони розглядають і такий варіант", – заявив Апаршин.
Він висловив думку, що на сьогодні ситуація склалася небезпечна, проте Збройні сили України спроможні повною мірою гарантувати безпеку українців.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
За даними Міністерства оборони, на кінець грудня 2018 року біля кордонів України і на тимчасово окупованій території АР Крим було розгорнуто 28 батальйонно-тактичних груп. Загальна чисельність зазначених військ (без урахування дислокованих на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) становить приблизно 53 тис. військовослужбовців.
17 квітня 2019 року міністр оборони Степан Полторак повідомляв, що після першого туру президентських виборів Росія перемістила додаткову батальйонно-тактичну групу військових на кордоні України. Тепер їх 29.