Ар'єв: Гра Кремля у "свій" Захід остаточно провалилася. Треба готуватися до ескалації військового протистояння
Глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв заявив, що російське лобі в ОБСЄ намагається ввести до складу місії на Донбасі лояльних Кремлю спостерігачів.
Домовленість демократів і республіканців у Конгресі США щодо закону про нові санкції проти Росії позбавляє адміністрацію президента США Дональда Трампа змоги регулювати обмежувальні заходи проти РФ для впровадження власних дипломатичних ініціатив. Таку думку у Facebook висловив нардеп від Блоку Петра Порошенко, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.
"Тепер в адміністрації Трампа є два виходи. Перший – ветувати закон, що буде для Білого дому політичною катастрофою на фоні нестихаючих звинувачень у пресі про зв'язки оточення президента США з Москвою. Другий – підписати, позбавивши себе гнучкості, адже закон не дозволяє президенту регулювати рівень санкцій без згоди законодавців. Власне, це підтверджує, що гра Кремля у "свій" Захід остаточно провалилася. Тепер треба готуватися до ескалації військового протистояння, оскільки інших аргументів у президента Росії Володимира Путіна вже не залишилося", – зазначив він.
Нардеп попередив, що Україна входить у складний період.
"Російське лобі в ОБСЄ зараз намагається всіма силами всунути у спостережну місію на Донбасі лояльних до Кремля людей. Наприклад, кількість сербських спостерігачів збільшилася з 1 до 8. Паралельно буде йти спроба максимальної дестабілізації України за допомогою ФСБшних консерв, серед яких люди із серії "ніколи б не подумав". Осінь буде складною, тому зараз Україні потрібна єдність, як ніколи. Інакше можемо виявитися слабкою ланкою у світовому протистоянні, яке нав'язує Путін", – підкреслив Ар'єв.
Напередодні на сайті Конгресу США опублікували текст законопроекту, яким пропонують увести санкції проти Ірану й Росії.
Документ подали до нижньої палати Конгресу США 12 липня — рівно за місяць після того, як запропонували верхній палаті. Сенат Конгресу США схвалив текст документа 15 червня. Голосування запланували на 25 липня.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в РФ "досить негативно" оцінюють інформацію про те, що республіканці й демократи в Конгресі США досягли домовленості щодо законопроекту про нові санкції проти Росії та Ірану. Європейський союз висловив занепокоєння через законопроект.