Безсмертний: Кремль спантеличений, вони шукають, як "з'їхати" із зустрічі в нормандському форматі. Їхнє завдання – знайти для цього привід
Російська влада хоче зірвати зустріч у нормандському форматі, і вони це зроблять. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив звільнений із посади представника України у підгрупі з політичних питань на перемовинах у Мінську дипломат Роман Безсмертний.
Влада РФ намагається уникнути зустрічі в нормандському форматі і шукає для цього привід. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив звільнений із посади представника України у підгрупі з політичних питань на перемовинах у Мінську дипломат Роман Безсмертний, коментуючи заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що Москва погодиться на зустріч у нормандському форматі лише після розведення сил на Донбасі і фіксації на папері "формули Штайнмаєра".
"Трактування "формули Штайнмаєра" Кремлем, Києвом і самим автором – це три різні речі. Таке відчуття, що з оригіналом цієї формули ознайомлені буквально декілька людей. Хай що б там було, цю формулу ніколи не прив'язували до внесення змін у Конституцію. У жовтні 2015 року в Парижі було встановлено, що вибори на Донбасі мають відбуватися за законами України. Із цього приводу було багато дискусій. І [чинний президент Німеччини Франк-Вальтер] Штайнмаєр тоді сказав, що, на його погляд, правильно було б провести голосування на 90-й день після набуття чинності законом про вибори. У цьому вся суть його формули. Конституції України там узагалі не згадують", – підкреслив Безсмертний.
Він не відкидає, що незабаром російська сторона піде на загострення бойових дій на сході України.
"Заява Лаврова про "формулу Штайнмаєра" – це кинутий пробний камінь. Так було завжди. Якщо з нашого боку не буде реакції, отже, українська влада не готова до діалогу із цього питання. Кремль же спантеличений, у нокдауні, вони шукають, як "з'їхати" із зустрічі в нормандському форматі. Їхнє завдання – знайти для цього привід. У будь-якому разі росіяни хочуть зірвати цю зустріч, і вони це зроблять. Їм важливо, щоб зустріч не відбулася до виборів, які проведуть у РФ 8 вересня. Очевидно, росіянам дали зрозуміти, що у "Великій сімці" на них не чекають. Тому у відповідь Москва "накручуватиме" напругу. А отже, Києву потрібно бути максимально обережним – відповідальність за загострення ситуації Москва намагається повісити на Україну", – зазначив Безсмертний.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Перемовини щодо врегулювання конфлікту проводять у мінському (Україна – Росія – ОБСЄ) і нормандському (Україна – Росія – Німеччина – Франція) форматах. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
У своїй передвиборчій програмі нинішній президент України Володимир Зеленський повідомляв про намір запросити Великобританію і США в нормандський формат.
У серпні 2019 року спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати готові приєднатися до перемовин у нормандському форматі.
25 серпня на саміті "Великої сімки" у французькому Біарриці канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомила, що в Парижі незабаром планують провести саміт у нормандському форматі щодо врегулювання ситуації на сході України.