Безсмертний про перспективи мінського процесу стосовно Донбасу: Якось буде. Група щодо Нагірного Карабаху засідає в Мінську вже 29-й рік
За словами звільненого з української делегації у тристоронній контактній групі в Мінську дипломата Романа Безсмертного, конфлікт на Донбасі заморозити не вдасться, оскільки відкрито канал постачання зброї.
Росія домоглася зриву мінських переговорів, заявив у інтерв'ю "ВВС Україна", опублікованому 15 серпня, звільнений з української делегації у тристоронній контактній групі в Мінську дипломат Роман Безсмертний.
"Зрив цих переговорів. І вони цього вже добилися. Ви подивіться, що зараз відбувається кожної доби... Обстріли ж ідуть", – сказав Безсмертний.
Відповідаючи на запитання, наскільки реальна перспектива відновлення широкомасштабних бойових дій на Донбасі, український дипломат сказав: "Дуже реальна. Загроза розгортання цього конфлікту дуже висока".
"Росії вигідне будь-яке загострення ситуації на Донбасі, бо за таких умов у них зростає вплив на внутрішню українську політику", – продовжив Безсмертний.
На запитання, що буде далі з мінськими переговорами, він відповів: "Якось буде. Тристороння контактна група з вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі засідає в Мінську вже 29-й рік. Тільки тут так не буде, тут сюжет інший".
"Тут конфлікт не піддається заморозці. Я сказав би навіть так: заморозка конфлікту на Донбасі взагалі може стати мрією. Цей конфлікт не буде замороженим, бо відкритий канал постачання зброї", – додав він.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України з опівночі 21 липня. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала із 21 липня до 2 серпня приблизно 6 тис. порушень режиму перемир'я.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.