Бойовики "ЛНР" завербували перевізників і збирали дані про українців, які перетинали лінію дотику – СБУ

Співробітники СБУ затримали підприємця з Алчевська та його дружину
Фото: ssu.gov.ua

Приватного підприємця з окупованого Алчевська Луганської області разом із дружиною завербували представники "МДБ ЛНР". Бойовики поставили їм завдання передавати інформацію про колег, які працюють на каналах пасажирських перевезень, а також про людей, які користувалися послугами з оформлення українських соцвиплат.

Контррозвідка Служби безпеки України в Луганській області викрила підприємців, які в інтересах "МДБ ЛНР" організували механізм незаконного отримання українських соціальних виплат жителями тимчасово окупованої території. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Оперативники СБУ встановили, що приватний підприємець із тимчасово підконтрольного бойовикам Алчевська разом із дружиною надавали мешканцям ОРДЛО послуги з пасажирських перевезень на підконтрольну українській владі територію та "заочного" оформлення соціальних виплат", – ідеться в повідомленні.

За даними контррозвідки, подружжя рік тому завербували представники "МДБ ЛНР". Бойовики поставили завдання надавати інформацію про колег, які працюють на каналах пасажирських перевезень. Крім того, представники окупаційної влади вимагали від них перелік клієнтів, які користувалися послугами з оформлення українських соцвиплат.

"Псевдоспецслужба "ЛНР" використовувала отримані персональні дані для формування бази даних громадян, які регулярно відвідують українські державні установи. Бойовики планували потім залучити їх до протиправної діяльності на шкоду державним інтересам України", – повідомили у СБУ.

Подружжя затримали під час чергового "рейсу". Під час огляду їхнього транспортного засобу правоохоронці виявили понад 150 документів жителів тимчасово окупованих територій: свідоцтва про право на спадщину, про смерть, нотаріальні доручення, трудові книжки, які необхідні для заочного оформлення виплат.

"Під час проведення контррозвідувальних заходів оперативники СБУ отримали докази фактів співпраці перевізників зі "спецслужбою" бойовиків та встановили особи кураторів", – зазначили у пресслужбі.

Наразі встановлюють посадових осіб українських держустанов, які можуть бути причетними до функціонування нелегального каналу.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.