Боровой: Пропозицію Мінська ввести на Донбас білоруських миротворців було зроблено за вказівкою Кремля G

Боровой: У Криму зараз величезна кількість чеченських "миротворців"
Фото: Константин Боровой / Facebook

Розташування миротворчої місії ООН на лінії розмежування сторін на Донбасі фактично призведе до поділу України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.

Будь-які дії білоруської влади повністю контролює Росія, сказав виданню "ГОРДОН" російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой, коментуючи заяву глави МЗС Білорусі Володимира Макея про готовність країни відправити на Донбас своїх миротворців.

"Білорусь повністю контролює Москва. Це не самостійна держава. Думаю, пропозицію Мінська ввести на Донбас білоруських миротворців було зроблено за вказівкою Кремля. Як мінімум, Москва попросила Мінськ виступити з такою ініціативою. Тобто це пропозиція Росії, зроблена від імені Білорусі. Тому я не став би надавати їй серйозного значення. Нинішній режим у Білорусі існує тільки завдяки тому, що його підтримує Росія. Щойно зміниться влада у РФ, те саме відбудеться і в Білорусі", – зазначив Боровой.

На його думку, президент РФ Володимир Путін зацікавлений у замороженні конфлікту на сході України.

"Ідея Путіна – заморозити конфлікт на Донбасі. По суті, він хоче розділити державу. Подивіться на Придністров'я. Там ніби перебувають миротворці. Але насправді росіяни просто розділили Молдову на дві частини. Аналогічна ситуація в Абхазії – там миротворчі війська до миротворчої діяльності не мають жодного стосунку. У випадку з Україною розташування миротворців на лінії розмежування сторін фактично також призведе до поділу країни. Саме тому Київ і Вашингтон наполягають на введенні миротворчої місії на всю окуповану територію. До речі, у Криму зараз величезна кількість чеченських "миротворців". Вони активно беруть участь у розділенні власності та кришуванні бізнесу", – наголосив Боровой.

28 жовтня спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер на зустрічі з народними депутатами України в Києві назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців, розповів нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

За словами його колеги по фракції Володимира Ар'єва, спецпредставник США готує тези до резолюції Радбезу ООН щодо миротворчої місії на Донбасі, яку, імовірно, ухвалять до кінця року.

31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".

10 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що розроблення проекту резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі наразі на завершальній стадії.

13 листопада в Белграді відбулася третя зустріч Волкера і помічника російського президента Владислава Суркова.

За підсумками переговорів посольство США у РФ повідомило, що Вашингтон і Москва "мають різні концепції" про шляхи досягнення миру на сході України, але "спільну роботу в цьому напрямі буде продовжено".

Сурков зазначив, що американська сторона передала свої пропозиції до російського проекту резолюції Радбезу ООН, які складаються із 29 абзаців. Помічник російського президента розповів, що "три з них наша делегація визнала прийнятними".

За інформацією "Интерфакса", Волкер запропонував розширити зону присутності миротворців на Донбасі, їхню чисельність і повноваження.