Бутусов про "Укроборонпром": Може, хоча би кримінальні справи щодо керівництва двох танкових заводів підштовхнуть до змін

Бутусов: Це все та сама громіздка структура
Фото: Юрий Бутусов / Facebook

Концерн "Укроборонпром" є структурою, яка поєднує несумісні завдання й функції, зазначив журналіст Юрій Бутусов.

Структура концерну "Укроборонпром" не змінилася з часів екс-президента України Віктора Януковича, незважаючи на рекомендації зарубіжних фахівців провести реформу військової промисловості. Про це написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

"Це все та сама громіздка структура, яка поєднує в собі всі ключові несумісні між собою завдання та функції, тому що основна мета залишається незмінною з 2010 року – концентрація фінансових потоків оборонної промисловості в руках однієї людини", – йдеться в повідомленні.

Бутусов позитивно оцінив кримінальні провадження, які відкриті щодо підприємств оборонної галузі України.

"Може, хоча би кримінальні справи щодо керівництва двох наших танкових заводів підштовхнуть до змін. Хоч так", – пише він.

14 липня Національне антикорупційне бюро України затримало директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа, його заступника Олега Ткаченка, а також низку посадових осіб Збройних сил України та посередника.

Їх підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), повідомили в НАБУ.

Слідство вважає, що 2015 року вони здійснили розтрату бюджетних коштів на суму 28,5 млн грн.

"Суть схеми полягала в тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни, які були у використанні. До того ж ці, що були у вживанні, а іноді й неробочі двигуни в 20082009 роках вже було реалізовано підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міноборони. Окрім того, випуск цієї моделі двигунів було припинено ще з 1990-х років, про що ініціаторам схеми було добре відомо", – зазначили в НАБУ.

"Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит", яка передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти НАТО й оснащення армії сучасними зразками озброєння. У концерні обіцяли повністю перейти на стандарти Північноатлантичного альянсу до 2020 року.