Дещиця заявив, що схема з постачання в Польщу вугілля з окупованого Донбасу під виглядом російського досі діє
Юридично польська сторона може купувати вугілля з Донбасу під виглядом російського, оскільки в Польщі немає заборони на ввезення вугілля з РФ, заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.
Схема з постачання вугілля з окупованого Донбасу в Польщу під виглядом російського все ще діє, заявив в інтерв'ю "Главкому", опублікованому 7 вересня, посол України в Польщі Андрій Дещиця.
За інформацією польського видання Dziennik, вугілля з окупованого Донбасу спочатку потрапляє в Росію, а потім його доправляють у Польщу під виглядом російського. За даними станом на жовтень 2017 року, у Польщу було доправлено 11 тис. тонн антрацитного вугілля.
Dziennik писало, що вугілля доправила компанія Doncoaltrade, із 2012 року зареєстрована в місті Катовіце. Її президентом і головним акціонером, за даними видання, є Олександр Мельничук, який деякий час був "заступником міністра палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР".
"Здається, схема досі існує, польський уряд намагається проблему врегулювати в правовій площині. Але ці поставки дуже завуальовані: вугілля фактично приходить до Польщі з Росії, тобто як російське. На наші закиди польська сторона каже: "А як ми маємо визначити його походження?" Ми звертаємо увагу Польщі більше на моральний аспект, доводячи їй, що це насправді вугілля, яке крадуть з України, завозять до Росії і потім направляють до Польщі. Тобто ми апелюємо до морально-етичних принципів. Бо юридично вони, певно, мають можливість обґрунтувати такі купівлі. Адже заборони на ввезення російського вугілля немає", – сказав Дещиця.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
У червні 2018 року нардеп від "Народного фронту", координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук повідомив, що шахти в окремих районах Донецької та Луганської областей на межі закриття, а вугілля з них вивозять у Росію за безцінь.