До переговорів у Мінську потрібно залучити вихідців із Донбасу і народних депутатів – Безсмертний
За словами представника України в робочій підгрупі з політичних питань у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Романа Безсмертного, у мінському процесі не вистачає громадської складової.
Представник України в робочій підгрупі з політичних питань у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний в інтерв'ю виданню LB.ua заявив, що до переговорного процесу в Мінську необхідно залучити вихідців із Донбасу.
"Це робота із цілим рядом зовнішніх, внутрішніх, спеціалізованих і комунікаційних інституцій. От, наприклад, коли обговорюється питання виборів, чи питання амністії, чи питання інших різних процесів – ну ти ж не можеш усе знати, під такі речі вкрай потрібно залучати різних людей. У тому числі – із громадського сектору. Точно так само потрібно долучити і вихідців із того регіону", – сказав він.
Безсмертний зазначив, що в переговорному процесі "явно не вистачає" громадської складової. Також, за його словами, у переговорах мають брати участь депутати Верховної Ради.
"Одна справа, коли ти приходиш до них і починаєш розказувати, а інше – коли вони самі всередині процесу", – додав він.
У 2015–2016 роках Безсмертний був представником України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. 9 липня 2019 року його знову призначили в цю підгрупу представником України.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Переговори з урегулювання конфлікту в Україні проводять у мінському (Україна – Росія – ОБСЄ) і нормандському (Україна – Росія – Німеччина – Франція) форматах.