Франція і Німеччина підтримують проведення обміну утримуваними особами на Донбасі до кінця року
У Парижі 11 листопада лідери України, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Еммануель Макрон і Ангела Меркель обговорили ймовірний обмін утримуваними особами на Донбасі і повернення політичних заручників із РФ та анексованого Криму.
Франція і Німеччина підтримують проведення обміну утримуваними особами на Донбасі і повернення політичних заручників із РФ та анексованого Криму до кінця цього року. Про це повідомляє прес-служба німецького уряду за підсумками переговорів французького президента Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента України Петра Порошенка в Парижі.
В Адміністрації Президента України підтвердили, що сторони 11 листопада обговорювали питання звільнення політичних ув'язнених, яких незаконно утримують у в'язницях РФ та окупованого Криму, і обмін утримуваними особами на окупованому Донбасі.
"Глава держави [Петро Порошенко] також зауважив, що з питань, які обговорювалися під час зустрічі, лідери Франції та Німеччини зроблять відповідну заяву, яка буде оприлюднена найближчим часом", – йшлося в повідомленні.
За даними німецького уряду, сторони також обговорили незаконні вибори на Донбасі, продовження українським парламентом закону про особливий статус Донбасу і введення миротворчої місії ООН.
"Президент Французької Республіки і канцлер Німеччини нагадали про відповідальність усіх сторін за дотримання режиму припинення вогню, виведення важких озброєнь і повне виконання Мінських угод", – ідеться в повідомленні прес-служби німецького уряду.
6 листопада перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомляла, що Київ готовий помилувати кілька десятків сепаратистів в обмін на 20 українців, яких незаконно утримують на окупованому Донбасі.
20 травня спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца повідомляла, що в окупованому Криму з політичних мотивів ув'язнено понад 40 українців. 6 серпня заступник міністра закордонних справ України Андрій Заяць заявляв, що в Росії з політичних мотивів утримують 27 громадян України.
У червні 2018 року голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляв, що на Донбасі утримують 113 українських заручників. Останній великий обмін утримуваними особами відбувся наприкінці 2017 року. За даними Генеральної прокуратури, Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.