ФСБ затримала українського митника під час перетину кордону РФ і намагалася схилити до визнання протиправних дій – СБУ
Українського митника затримала ФСБ під час перетину російського кордону у вересні, його посадили в ізолятор тимчасового тримання і протягом двох діб намагалися схилити до визнання спроби контрабанди, повідомили у Службі безпеки України. Через відсутність будь-яких реальних доказів протиправної діяльності українського громадянина звільнили з-під варти.
Контррозвідники Служби безпеки України викрили провокацію російських спецслужб, спрямовану на дискредитацію чинних співробітників українських контрольних органів під час приватних візитів до Росії, повідомляє 24 вересня пресцентр СБУ.
"У вересні цього року представники ФСБ РФ незаконно затримали інспектора одного з підрозділів Державної митної служби України під час перетину українсько-російського кордону на пункті пропуску "Шебекіно". У ході огляду особистого автотранспорту українського громадянина в нього були виявлені в багажі нібито товари подвійного призначення", – ідеться в повідомленні.
Українця помістили в ізолятор тимчасового тримання і "впродовж двох діб намагалися схилити до визнання факту вчинення ним злочину, передбаченого ч. 1 ст. 226.1 Кримінального кодексу РФ (контрабанда сильнодіючих, отруйних, вибухових, радіаційних джерел, ядерних матеріалів, вогнепальної зброї)".
У СБУ зазначають, що представники ФСБ планували використати цю провокацію в інформаційній кампанії "для штучного очорнення представників українських владних інститутів".
"Проте через відсутність будь-яких реальних доказів протиправної діяльності українського громадянина було звільнено з-під варти. Після повернення в Україну митник повідомив СБУ про факт затримання російськими спецслужбами. Контррозвідка Служби безпеки України черговий раз застерігає українських громадян від намірів виїзду до РФ чи окупованих нею територій, оскільки ФСБ РФ широко практикує фабрикування звинувачень у скоєнні нашими співвітчизниками різного роду злочинів", – продовжили у Службі безпеки України.
Наголошують, що метою таких заходів російських спецслужб, серед іншого, є "формування у російському соціумі та на міжнародній арені негативного іміджу України, підтримання образу ворога, а також намагання продемонструвати українців як джерело погіршення криміногенної ситуації у РФ".
У зоні підвищеного ризику й уваги спецслужб РФ продовжують перебувати передусім військовослужбовці, представники органів влади та управління, правоохоронних і контрольних структур, учасники антитерористичної операції (операції Об'єднаних сил), активісти і члени національно-патріотичних об'єднань і рухів. Водночас об'єктами протиправних посягань російських спецслужб на сьогодні є практично всі без винятку громадяни України, які виїздять у РФ або на окуповані території з будь-якою метою, наголошують у СБУ.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.