Голова ОБСЄ закликав сторони конфлікту на Донбасі відновити переговори про перемир'я
Опівночі 18 квітня на Донбасі набуло чинності "великоднє перемир'я", яке Україна ввела в односторонньому порядку. Бойовики відразу ж його порушили. Чинний голова ОБСЄ Мирослав Лайчак заявив, що необхідно не тільки відновити перемир'я, а й домовитися про сталий і незворотний режим припинення вогню.
Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак висловив жаль через те, що тристороння контактна група та її робоча група з питань безпеки не змогли домовитися про "великоднє перемир'я". Про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.
"Щодня люди на сході України відчувають труднощі. Обов'язок сторін – гарантувати безпечне та надійне середовище, що є головною умовою для будь-якого позитивного розвитку, зокрема поліпшення важкої гуманітарної ситуації", – сказав Лайчак.
За його словами, необхідно не тільки відновити перемир'я, а й домовитися про сталий і незворотний режим припинення вогню.
Голова ОБСЄ закликав сторони продовжити переговори.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Востаннє сторони досягли домовленості ввести безстроковий режим тиші з 8 березня. За даними Міністерства оборони України, бойовики порушили перемир'я першої ж доби.
12 квітня президент України Петро Порошенко, який балотується на другий строк, і канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримали припинення вогню на Донбасі на великодні свята з 18 квітня. Повідомляли, що перемир'я набуде чинності 18 квітня за умови забезпечення його виконання з боку Російської Федерації.
Першої доби перемир'я бойовики 10 разів обстріляли позиції українських військових.