Гордон: Росія втратила Україну назавжди, українці ніколи не пробачать смертей і руйнувань
Після російської агресії своє ставлення до Росії переглянули навіть ті українці, які раніше виступали за тісні зв'язки з цією країною, наголосив засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон вважає, що Росія ніколи не зможе повернути вплив на Україну. Таку думку він висловив в ефірі телеканала NewsOne.
"[Президент України у 2010–2014 роках Віктор] Янукович тягнув нас на аркані в Росію, в Радянський Союз. Виходу у нього не було. Він ішов туди сам і вів нас на заклання. Але сьогодні я вже не уявляю шляху України в Радянський Союз. Україна настільки відірвалася від Росії! Раніше, до Майдану, тих, хто хотів на Захід, було 45%, тих, хто хотів у Росію, – 55%. Це чесні цифри. Але після того як не стало Криму та частини Донбасу, цей відсоток різко змінився", – сказав Гордон.
Він підкреслив, що після російської агресії свою думку переглянули навіть ті, хто раніше добре ставився до Росії.
"І в Москві це дуже добре розуміють. Вони припустилися великої помилки – втратили Україну назавжди. Вони взяли Крим (з яким, щоправда, не знають, що робити), частину Донбасу (з яким узагалі не знають, що робити – це як валіза без ручки: і нести важко, і кинути шкода), але втратили Україну загалом... Вони втратили багатьох українців, які ніколи не пробачать цих смертей, цих руйнувань", – уважає журналіст.
Солдатські могили багато років нагадуватимуть про конфлікт, продовжив він.
"Стовпчики свіжовиритих могил довгі роки будуть німим докором... Тому що в них хлопці, які захищали свою країну від загарбника", – сказав Гордон.
Росія анексувала Крим навесні 2014 року за підсумками "референдуму", результатів якого не визнають Україна і більшість країн світу. Після анексії Криму почався збройний конфлікт на Донбасі між українськими військовими з одного боку і бойовиками, підтримуваними Москвою, та російськими військами – з іншого. Росія свою участь у конфлікті заперечує.
За даними ООН, жертвами конфлікту на Донбасі стало понад 10 тис. осіб. Із квітня 2014-го до березня 2018-го загинуло 2382 українських військових, повідомляв Генеральний штаб Збройних сил України.
Згідно з даними опитування, яке у вересні 2017 року проводили в Україні і Росії Київський міжнародний інститут соціології і "Левада-центр", 46% українців негативно ставляться до Росії, а 53% росіян – до України.
Дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології у квітні 2018 року, засвідчило, що вступ в Європейський союз підтримує 45,9% українців, за приєднання до Митного союзу виступає тільки 8,9% респондентів.