Гризлов заявив, що українська сторона намагається "видавлювати" представників ОРДЛО з контактної групи
Під час відеоконференції тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, яка відбулася 14 травня, оновлена українська делегація "продемонструвала відкрите небажання взаємодіяти з представниками Донбасу", заявив голова російської делегації у ТКГ Борис Гризлов.
Представник РФ у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов після засідання 14 травня повідомив журналістам, що відеоконференція ТКГ опинилася на межі зриву через позицію української сторони. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс".
За його словами, представники Києва намагалися відмовитися від прямого діалогу з представниками ОРДЛО, "порушуючи комплекс заходів із виконання Мінських угод". Гризлов стверджує, що в такий спосіб Київ "грубо порушує" резолюцію Ради Безпеки ООН, яка схвалила Мінські угоди.
Представник РФ заявив, що ситуація загострилася 14 травня через новий склад української делегації, члени якої "продемонстрували відкрите небажання взаємодіяти з представниками Донбасу". Він зазначив, що останнім часом українська сторона намагається "видавлювати" представників ОРДЛО із ТКГ.
Гризлов додав, що незважаючи на обіцянки принести мир, зроблені під час передвиборчої кампанії, українська влада "обманює надії більшості українських громадян" і стає на "небезпечний шлях своїх попередників".
Російська делегація запропонувала занести у протокол ТКГ зобов'язання України протягом тижня подати проєкт про інтеграцію "формули Штайнмаєра" в закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі, проте українська делегація від цього відмовилася, резюмував Гризлов.
5 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив новий склад української делегації для участі у тристоронній контактній групі. Очолює українську делегацію, як і раніше, колишній президент Леонід Кучма, що "має забезпечити наступність і непорушність українських позицій".
Оновлена делегація України взяла участь у відеоконференції ТКГ 14 травня.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.
Переговори щодо врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).