Хуг: Факт, що 40 тисяч громадян щоденно перетинають лінію розмежування, – чіткий показник того, що в людей у головах її немає
Громадяни по обидва боки від лінії розмежування на Донбасі вже чотири роки живуть в абсолютно різних умовах, заявив екс-заступник глави спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг.
Сам факт того, що 40 тисяч громадян щоденно перетинають лінію розмежування на Донбасі, свідчить про те, що у людей в головах її немає, заявив екс-заступник глави спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг в інтерв'ю "Новому времени".
"По обидва боки лінії розмежування є українці, і ці українці не вірять і не розуміють причини конфлікту, вони сподіваються на його завершення. І я дуже сподіваюся, що в українців стане сил і міцності для того, щоб цього добитися. Розумієте, коли замовкають гармати, треба говорити людям", – зазначив Хуг.
На його думку, зараз потрібно думати про захист людських життів по обидва боки лінії зіткнення, про те, як відновити життєдіяльність на окупованій території.
"Саме тому я кажу, що треба якомога швидше, негайно припинити військові дії. Безумовно, реінтеграція займе значно більше часу, бо громадяни по обидва боки цієї лінії розмежування вже чотири роки живуть в абсолютно відмінних умовах, і це потребуватиме часу. Але, безумовно, нагально необхідним є повне припинення військових дій для того, щоб забезпечити гідний захист людям", – підкреслив колишній заступник глави СММ ОБСЄ.
Він висловив сподівання, що українці по обидва боки лінії розмежування долучаться до відновлення мирного життя, яке припинилося на частині територій Донбасу 2014 року.
"Саме факт того, що до 40 тисяч громадян щодня пересікають цю лінію розмежування, – це чіткий показник того, що у людей немає в головах цієї лінії розмежування. Це жорстка, фактична реальність "на місці", – додав Хуг.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.
Термін повноважень швейцарця Александра Хуга на посаді заступника глави СММ ОБСЄ, яку він обіймав із 2014 року, закінчився 31 жовтня. Він заявив, що протягом чотирьох років його роботи ситуація на Донбасі мало змінилася, сторони воєнного конфлікту не виявляють прагнення його завершення. Хуг додав, що покидає посаду "з почуттям тривоги і смутку".