Хуг заявив, що місія ОБСЄ не побачила прямих доказів участі Росії в конфлікті на Донбасі
Заступник глави спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг розповів, що члени місії бачили на Донбасі чоловіків із розпізнавальними знаками РФ, але додав, що таку куртку можна придбати "в будь-якому місці". Він підкреслив, що місія бачила емблеми Німеччини, Іспанії та інших країн, зокрема й РФ.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не фіксувала прямих доказів участі Росії в бойових діях на сході України. Про це в інтерв'ю Foreign Policy, яке вийшло 25 жовтня, заявив заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг.
На запитання, яка офіційна позиція ОБСЄ щодо участі Росії в конфлікті на сході України, Хуг відповів: "Якщо ви запитуєте, що ми бачили на місцях, ми не побачили прямих доказів".
За його словами, місія фіксувала конвої, які в'їжджають в Україну та виїжджають із неї ґрунтовими дорогами вночі в районах, де немає офіційних пунктів пропуску.
Також Хуг заявив, що спостерігачі бачили "конкретні типи зброї", зокрема військове електронне озброєння.
Окрім цього, місія спілкувалася з ув'язненими, затриманими українськими військовими, які стверджували, що є військовослужбовцями російських збройних сил і під час ротації беруть участь у війні на сході України.
Також Хуг розповів, що члени місії бачили чоловіків із розпізнавальними знаками РФ, але, за його словами, таку куртку можна придбати "в будь-якому місці". Він підкреслив, що місія бачила емблеми Німеччини, Іспанії та інших країн, зокрема й РФ.
Пізніше видання Foreign Policy відредагувало інтерв'ю і видалило фразу Хуга про відсутність доказів участі Росії у війні на Донбасі. "Ми прибрали це зауваження, оскільки воно не передає його думки", – пояснила редакція.
Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ. Термін повноважень Хуга минає 31 жовтня.
Україна, США та низка інших держав звинувачують РФ у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці звинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння.
Українська сторона неодноразово заявляла про затримання і загибель російських солдатів у зоні АТО. У відповідь у РФ стверджували, що на Донбасі воюють російські добровольці.