Ірина Геращенко: Бойовики пустили представника ОБСЄ лише до кількох українських заручників на Донбасі

Геращенко: Представнику ОБСЄ вперше дали можливість поспілкуватися з нашими хлопцями сам на сам
Фото: Iryna Gerashchenko / Facebook

У в'язницях в окупованому Луганську бойовики утримують кількох українських військових у цілковитій ізоляції, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи (ТКГ) із врегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріш зміг зустрітися з кількома українськими військовослужбовцями, яких бойовики утримують у своїх тюрмах. Про це 11 вересня у Facebook заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України у ТКГ Ірина Геращенко.

"На окупованих територіях Фріш зміг зустрітися лише з кількома військовими з того першочергового списку, який ми подали з вимогою відвідати і підтримати наших хлопців. Із позитивного – уперше за всі ці роки йому дали можливість поспілкуватися з нашими хлопцями сам на сам, без тюремників і "представників", це дійсно важливо, і я це вітаю", – написала вона.

Геращенко підкреслила, що представника ОБСЄ допустили менше ніж до половини із заявленого Україною списку ув'язнених українців.

"Особливо тривожна ситуація з окупованим Луганськом, там кілька українських військових – у повній ізоляції. Це ще і ще раз наводить на думку, що їх катують, тому й ховають. Також у Мінську ми неодноразово піднімали перед послом прохання добиватися від окупаційної влади забезпечення права на дзвінок і листи незаконно утримуваним. Чи є результати – будемо знати вже скоро", – додала вона.

Фріш перебуває на Донбасі із 6 вересня, повідомляє прес-служба ОБСЄ.

Спочатку він відвідав Луганськ, потім Донецьк.

8 вересня в інтерв'ю сепаратистським ЗМІ Фріш розповів, що в Луганському СІЗО зустрівся з п'ятьма затриманими особами і що вперше розмовляв із ними конфіденційно.

"У мене немає сумнівів, що до них ставляться коректно. Звичайно, вони хотіли б мати більше можливостей телефонувати своїм сім'ям, отримувати посилки, але умови скрізь однакові... Вони хочуть бути вільними, хочуть, аби їх обміняли",  відповів Фріш на запитання про умови утримання заручників.

Під час брифінгу 11 вересня представник ОБСЄ розповів, що в Донецьку йому вдалося відвідати шістьох українців, повідомило "Громадське". Він підтвердив, що спілкувався з ними сам на сам.

"Декого з них я вже бачив раніше, з іншими я ніколи не зустрічався. Ми мали дуже відкриту розмову та обмін думками з усіма шістьма особами",  додав Фріш.

Він сказав, що умови утримання українців відповідають "належному рівню".

У червні 2018 року голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляв, що на Донбасі утримують 113 українських заручників. Останній великий обмін утримуваними особами відбувся наприкінці 2017 року.