Ірина Геращенко про санкції Росії проти України: "Напугали бабу туфлями на каблуках"

Ірина Геращенко: Президент і його команда і надалі будуть робити все, щоб у Кремля пригорало
Фото: rada.gov.ua

Українські політичні діячі, які не потрапили до санкційного списку Росії, мають запитати себе – що ж вони роблять у політиці України. Таку думку висловила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

У новому санкційному списку Росії – вся команда президента України Петра Порошенка, і це "гарна оцінка роботи українського президента Кремлем", заявила 1 листопада у Facebook перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

"Журналісти просять коментар щодо "санкційного списку". Ну, по-перше, я давно нев'їзна в РФ, тому мені їхні ці списки не цікаві. По-друге, приємно знаходитися в одному списку з пристойними (в більшості своїй) людьми. По-третє, ключова моя задача – робити все, аби українські і світові санкції проти РФ посилювалися. По-четверте, як казав колись [посол Росії в Україні] Віктор Степанович Черномирдін: "Напугали бабу туфлями на каблуках", – написала Геращенко.

За її словами, "політики, які не потрапили в цей список, повинні задатися запитанням: а що ж вони роблять в українській політиці". Сама Геращенко до переліку потрапила.

"Є там, правда, парочка прізвищ для прикриття своїх, кремлівських, щоб і далі тягти їх в українську владу під виглядом патріотів і патріоток у вишиванках. У цьому списку – вся команда Порошенка, в тому числі і його син [нардеп від БПП Олексій Порошенко]. Хороша оцінка роботи українського президента Кремлем. Президент і його команда і надалі робитимуть все, щоб у Кремля пригорало. І в ПАРЄ. І в ООН. На всіх міжнародних майданчиках. До повного звільнення України, до деокупації Криму і Донбасу", – сказала Геращенко.

Вона додала, що Росія давно веде "підлі економічні війни проти України".

"Росія планомірно нищила нас по експорту металургії, міндобрив, хімічної продукції, боролася з нами на світових ринках зброї, знищувала нас як потужного експортера металургійної і трубної промисловості. Так що в цих санкціях нічого нового, всім цим підприємствам і так давно перекрито вхід на російський ринок. І що ще підліше – заблоковано транзит у треті країни, як-от Казахстан, Узбекистан, Туркменістан. Це війна. Гібридна. Серйозною складовою якої є економічна війна", зазначила перший віце-спікер Верховної Ради.

Вона заявила, що українському бізнесу, який десятиліттями був орієнтований на ринки Росії та СНД, було 2014-го дуже важко, але "бізнес потихеньку оговтується, переорієнтовується на інші ринки".

"Впевнена, Україна та український бізнес усе це переживуть, стануть лише конкурентнішими і сильними. P.S. Перших осіб держави в санкційні списки не вносять. Це неможливо. Але в цілому – це санкційний список Порошенка. Всі його помічники, дипломати і міжнародні радники... яскраві представники БПП, лідери кримських татар, вся команда президента – там", – підкреслила Геращенко.

1 листопада прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про санкції Росії проти України. Усього у списку 68 компаній і 322 фізичні особи. Санкції передбачають "блокування (заморожування) безготівкових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії і заборону на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі Росії". Також наголошено, що уряд РФ залишає за собою право скасування введених спеціальних економічних заходів у разі скасування Україною санкцій, введених стосовно російських громадян і юридичних осіб.

22 жовтня президент Росії Володимир Путін підписав указ, що передбачає введення санкцій через "недружні дії України". Глава Кремля доручив уряду скласти переліки фізичних та юридичних осіб, щодо яких будуть застосовувати спеціальні економічні заходи, а також визначити ці заходи.

Україна ввела санкції проти фізичних та юридичних осіб Росії вперше 2015 року. Станом на червень 2018 року до санкційних списків входили 1762 фізичні та 786 юридичних осіб.

Зараз щодо України також діє низка інших санкцій РФ, включно з ембарго на ввезення з України деяких видів продовольчих товарів, а також забороною на транзит через Росію в Казахстан і Киргизстан українських вантажів.