Ірина Луценко: Порошенко у США буде виступати за розширений мандат місії ООН на Донбасі
Президент України Петро Порошенко озвучить у США вимоги виведення всіх іноземних військ із Донбасу, заявила представник глави держави в парламенті Ірина Луценко. За її словами, миротворча місія ООН повинна роззброїти всіх сепаратистів на неконтрольованій території Донецької і Луганської областей.
Представник президента України у Верховній Раді, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко заявила, що глава держави у США буде виступати за розширений мандат миротворчої місії ООН на Донбасі. Про це вона сказала в ефірі "112 Україна".
За словами Луценко, Порошенко виступить на Генасамблеї в Нью-Йорку 20 вересня із закликом скерувати на Донбас миротворців ООН.
"Президент буде виступати за розширений мандат місії "блакитних касок" Організації Об'єднаних Націй", – сказала Луценко.
За її словами, місія ООН на Донбасі має бути озброєною. "Вона має бути не тільки поліцейською місією, охороняти представників ОБСЄ, вона має бути розміщена не тільки на лінії розмежування, а й на 420 км неконтрольованого кордону між Україною і Росією. Ця збройна місія має перебувати на всій території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Ця місія повинна примусити до миру, а отже, – роззброїти сепаратистів і терористів, які перебувають на цій території", – розповіла нардеп.
Крім того, за її словами, президент України Петро Порошенко озвучить вимогу виведення всіх іноземних військ із Донбасу. "Ми маємо на увазі представників військ країни-агресора, Російської Федерації", – сказала Луценко.
5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська було розміщено на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".
Представник Києва в тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко відкинула цю ідею, пояснивши, що лінія зіткнення не є українським кордоном, тому там не може бути миротворчих сил.
Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін припустив, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона повинна охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
У Держдепартаменті США заявили, що мандат миротворців ООН має поширюватися на всю окуповану територію Донбасу, аж до кордону з РФ.
17 вересня представники РФ заявили, що Україна і США висловили неготовність працювати з російською резолюцією про розміщення миротворців ООН на Донбасі.