Юрій Береза: Недолугі політики не дадуть можливості продовжити воєнний стан
Воєнний стан потрібно продовжувати, поки президент РФ Володимир Путін залишається у Кремлі, а його війська – на окупованих територіях України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту", голова підкомітету з питань воєнної безпеки та оборони комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Юрій Береза.
Українські політики не погодяться на продовження воєнного стану в країні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту", голова підкомітету з питань воєнної безпеки та оборони комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Юрій Береза.
"На жаль, недолугі політики не дадуть можливості продовжити воєнний стан. Однак, хочемо ми того чи ні, країну потрібно ставити на військові рейки. Подивіться на Ізраїль! Це яскравий приклад. Країна в оточенні ворогів. Вони усвідомлюють, що проти них воюють. Воєнний стан там можуть оголосити за 10 хвилин, але водночас Ізраїль живе в нормальному режимі. По суті, вони перебувають у воєнному стані з моменту заснування своєї держави. Що швидше у нас зрозуміють, що будь-які домовленості з [президентом РФ Володимиром] Путіним – це здача в полон, то краще. Припинення війни має бути тільки після нашої перемоги і повернення окупованих територій. Все інше – від лукавого! Без перемоги України ми не отримаємо", – підкреслив Береза.
Він зазначив, що деякі політики використовують тему воєнного стану в межах своєї передвиборчої кампанії.
"На мій погляд, воєнний стан потрібно продовжувати, поки Путін залишається у Кремлі, а його війська – на окупованих територіях України. Хочу нагадати, що Держдума РФ дозволила Путіну використовувати війська проти українського народу. І ніхто цього не скасовував. Тому логічно, що у нас воєнний стан. Але, на жаль, наша країна увійшла в зону турбулентності під назвою "українські вибори" і перебуватиме там практично до кінця наступного року. Різні політичні сили грають на цій темі, що не йде на користь Україні. Ці політики намагаються сподобатися Заходу. Саме тому з розгляду питання про введення воєнного стану вони зробили якесь шоу. Хоча цей процес мав відбутися абсолютно спокійно", – сказав нардеп.
За його словами, РФ потребує доступу до прісної води з Дніпра, оскільки її запасів в окупованому Криму вистачить максимум на два роки.
"Росія посилює агресію, особливо в Азовському морі. У нас має бути адекватна відповідь. Але її не зможуть дати політики-імпотенти, які керують країною з 90-х років. Зрозумійте, Путіну потрібна дніпровська вода для Криму. Ця загроза сама собою нікуди не дінеться. За час окупації москалі перетворили наш півострів на військову базу з колючим дротом по периметру. Але вони забули про одне – без дніпровської води Крим нежиттєздатний. Це серйозно б'є по іміджу російської влади. Вони стільки всього обіцяли кримчанам, а в підсумку створили на півострові концтабір, де питної води залишається ще максимум на два роки", – резюмував Береза.
За даними "Української правди" сьогодні Рада національної безпеки і оборони України збереться на засідання.
Із 14.00 26 грудня закінчується термін воєнного стану, введеного в 10 областях України.
26 листопада – наступного дня після того, як Росія захопила катери Військово-морських сил України "Бердянськ" і "Нікополь", буксир "Яни Капу", а також 24 українських військовослужбовців, – Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях на 30 діб.
Воєнний стан запроваджено у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій і Запорізькій областях, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.
22 грудня президент України Петро Порошенко говорив, що за час воєнного стану українські військові суттєво наростили швидкість реагування в разі агресії.
23 грудня помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян заявив, що з початку дії воєнного стану в 10 областях України прикордонники не пустили в країну понад 1,5 тис. громадян Російської Федерації.