Клімкін повідомив Могеріні про докази спланованої агресії Росії проти України в районі Керченської протоки
На зустрічі в італійському Мілані міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив із верховним представником Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні російську агресію на Донбасі, санкції проти Росії і питання безпеки в Чорному та Азовському морях.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін на зустрічі з високим представником Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні 6 грудня в італійському Мілані повідомив їй про докази спланованої агресії Росії проти України в районі Керченської протоки, інформує прес-служба українського МЗС у Facebook.
"На полях 25-го міністерського засідання ОБСЄ (місто Мілан, Італія) міністр Павло Клімкін зустрівся із високим представником ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федерікою Могеріні. Міністр детально зупинився на доказах спланованого здійснення акту неприхованої агресії РФ проти України в районі Керченської протоки і, як наслідок, загострення безпекової ситуації в Чорному та Азовському морях. Сторони обговорили ситуацію на Донбасі та перспективи започаткування миротворчої місії ООН на підтримку імплементації Мінських домовленостей", – ідеться в повідомленні.
Також сторони обговорили "шляхи подальшого вдосконалення політики санкцій проти Росії за підрив територіальної цілісності і суверенітету України, а також питання підтримки з боку ЄС реформ у секторі безпеки і оборони України та виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС".
"Із метою обговорення подальших спільних дій високий представник запросила Павла Клімкіна взяти участь у заходах у рамках засідання Ради міністрів закордонних справ країн Євросоюзу 10 грудня у Брюсселі... Міністри закордонних справ ЄС запросили главу МЗС України на своє засідання для обговорення допомоги Україні у протидії агресії Росії в Азовському і Чорному морях", – додали в МЗС України.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення. ФСБ відкрила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону.
26 листопада Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях на 30 діб. Воєнний стан запровадили в Україні з 14.00 26 листопада до 14.00 26 грудня 2018 року.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
5 грудня Могеріні говорила, що обговорить із Клімкіним і главою МЗС Росії Сергієм Лавровим загострення ситуації навколо Азовського моря на окремих двосторонніх зустрічах.