Лавров заявив, що Україна хоче поставити в "нестерпні умови" російських офіцерів у Спільному центрі з контролю та координації на Донбасі
Навколо Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі склалася "небезпечна ситуація", зазначив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
Українська влада гальмує роботу тристоронньої контактної групи в Мінську і переговори в нормандському форматі. Про це міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив 7 грудня під час 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, повідомила прес-служба МЗС РФ.
За його словами, "небезпечна ситуація склалася навколо Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі" (СЦКК).
"Українська сторона, конкретно особисто президент України Порошенко, ставши у 2014 році ініціатором створення такого центру, сьогодні робить усе, щоб поставити російських офіцерів у його складі в нестерпні умови, висуваючи на їхню адресу неприйнятні вимоги, і щоб сам центр припинив своє існування. Уся відповідальність за це, звичайно ж, ляже на українську владу", – сказав Лавров.
Глава МЗС РФ також висловив глибоке занепокоєння щодо "спроби замотати предметний розгляд" російського проекту резолюції Ради Безпеки ООН про створення миротворчої місії на Донбасі.
"Натомість пропонують ідеї, рівнозначні введенню на Донбас окупаційної адміністрації, з метою вирішити проблему силою", – наголосив Лавров.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
У вересні 2014 року на Донбасі було створено Спільний центр з контролю та координації. До його складу входять українські та російські військові. Вони займаються моніторингом і координацією припинення вогню й організацією буферної зони. База СЦКК розташована в Соледарі Донецької області.
Дипломатичні переговори щодо врегулювання конфлікту відбуваються у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні. Тоді сторони домовилися затвердити основу дорожньої карти з реалізації Мінських угод.
Останні телефонні переговори лідерів "Нормандської четвірки" відбулися 24 липня.
Зараз представники Росії, України, США, Франції та Німеччині ведуть переговори про розміщення миротворчої місії ООН на окупованих територіях Донбасу.