Лукашенко заявив, що Білорусь готова допомогти у відновленні інфраструктури Донбасу

Лукашенко: Нинішній конфлікт на сході України – це біль у серцях і білорусів. Наш біль
Фото: EPA

Білорусь готова зіграти певну роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі, заявив президент країни Олександр Лукашенко. Він додав, що його Білорусь "вкрай зацікавлена в міцному мирі та стабільності" в Україні.

Білорусь готова допомогти у відновленні інфраструктури Донбасу. Про це сказав президент країни Олександр Лукашенко 26 вересня на зустрічі з українськими ЗМІ, повідомила його пресслужба.

За словами політика, його країна готова була ввести миротворців на схід України "на умовах сторін, які конфліктують".

"Ані від України, ані від Росії відповіді на це запитання не було", – сказав він.

Лукашенко сподівається, що зможе обговорити можливі шляхи розв’язання конфлікту на майбутній зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським.

"Але ви повинні знати: ми не будемо до вас напрошуватися в миротворці, посередники. Це взагалі неможливо. Я просто по-людськи, по-чоловічому хочу, щоб це питання вирішувалося. Якщо це потрібно буде, ми готові зіграти певну роль. Але поки що такі пропозиції колишні керівники України відкидали... Я не раз говорив, що Білорусь зацікавлена в міцному мирі та стабільності в наших українських друзів. Ця позиція базується не тільки на платформі добросусідства. Нинішній конфлікт на сході України – це біль у серцях і білорусів. Наш біль", – сказав президент Білорусі.

Він також висловив думку, що конфлікт мають вирішувати Україна, Росія та Білорусь.

"Забудьте про всякі формули. Сядьте в Україні й покличте тих, хто хоче миру, зокрема білорусів. Ми, три слов'янські народи, повинні вирішити цей конфлікт, тому що це наш дім. І там уже не відкрутишся: або вирішуй, або кажи, що не хочу вирішувати цей конфлікт", – заявив Лукашенко.

Водночас, за його словами, можна залучити до процесу врегулювання і США.

"Якщо вони долучаться, будуть націлені на мирне врегулювання питання і збереження цілісності держави в межах тих кордонів, які мають бути в Україні, питання буде вирішуватися принаймні на сході України. Але американці зайняли таку позицію: якщо нас покличуть, то ми приїдемо. Це публічно. Але політика зазвичай робиться підкилимно, таємно, приховано – яка там позиція, я можу тільки здогадуватися", – сказав президент Білорусі.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.