Марчук: Навіть якщо рішення про миротворців буде прийнято на цій сесії Генасамблеї ООН, де-факто вони зможуть прибути на Донбас місяців через 10
Представник України у підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук заявив, що в разі небезпеки відкриття вогню по персоналу ООН рішення про скерування миротворців до України не буде прийнято.
Миротворці ООН зможуть прибути на Донбас не раніше ніж через 10 місяців після ухвалення відповідного рішення. Про це заявив журналістам 25 вересня представник України в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, колишній прем'єр-міністр, екс-глава Служби безпеки України та Міністерства оборони, колишній секретар Ради національної безпеки та оборони Євген Марчук. Його брифінг транслював телеканал "112 Україна".
Марчук уточнив, що направлення миротворців – досить складна процедура, оскільки в ООН немає регулярних миротворчих військ, їх формують під кожне конкретне завдання.
"Спершу має бути створено командування... Далі направляється група, у даному разі в Україну, для вивчення ситуації... І це вивчення має дати відповідь, яка чисельність буде цього контингенту... Навіть якщо рішення буде прийнято на цій сесії [Генасамблеї ООН] про направлення, то де-факто миротворці, виходячи з мого досвіду, можуть прибути в Україну через 10 місяців. А може, і трохи пізніше", – заявив Марчук.
Він додав, що вважає ідею про миротворців на Донбасі позитивною.
"Якщо є небезпека відкриття вогню по персоналу, то, ясна річ, рішення не буде прийнято. Тут має бути знайдено компроміс... Ну я думаю, тут буде тиск на Росію, щоб Росія натиснула на цих діячів (бойовиків на Донбасі. – "ГОРДОН") і щоб вони погодилися", – продовжив Марчук.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль всю окуповану територію, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. У Росії вважають, що миротворці мають бути розміщені на лінії зіткнення сторін і "на жодних інших територіях".