Мати нацгвардійця Марківа: Ну як можна за 2 тис. метрів з автомата Калашникова вбити людину?
Мати українського нацгвардійця Віталія Марківа Оксана Максимчук заявила, що її син був "простим солдатом" і виконував накази командування.
Мати службовця Нацгвардії України Віталія Марківа Оксана Максимчук уважає, що її син не винен у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі, у якому його обвинувачують італійські правоохоронці. Про це вона сказала 6 липня у коментарі "Радіо Свобода".
"Він був простим солдатом. Як можна вступити в лави Нацгвардії в березні, а в травні стати капітаном? Простій людині дай таке почитати – вона розсміється. За місяць людина не робиться капітаном. Виконував накази, які йому давали, як і інші хлопці з його групи, яка в той момент захищала цю висоту. Віталій мав автомат Калашникова, який зареєстрований на його ім'я, з номером, так як і кожен солдат, мав при собі зброю. Не можна було помінятися, що ти там піди постріляй, а я потім візьму... Це ж не дитячий садок. Є війна, де накази віддаються старшими, і їх виконують... Ну як можна за 2 тис. метрів з автомата Калашникова вбити людину? Є 600 м, на які постріли з Калашникова можуть бути зроблені. Але придумати, що за 2 тис... Але потім змінили обвинувачення, що він дав наказ комусь і хтось там вистрелив", – сказала Максимчук.
Бійця Національної гвардії України Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року. Його підозрюють у причетності до вбивства Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова 24 травня 2014 року у районі Слов'янська Донецької області.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, котрий надав відеоряд, який нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі.
Українські правоохоронці вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцю перебування журналіста, пояснювали в МВС.
Українська діаспора Італії проводила пікети з вимогою звільнити нацгвардійця.
6 липня в Павії пройшло перше засідання у справі Марківа. Під час нього позов проти держави Україна висунули профспілкова Національна федерація італійської преси (FNSI), Асоціація журналістів Ломбардії (ALG) та Асоціація фотографів-фрілансерів Cesura Lab, серед засновників якої був загиблий Роккеллі.