Меркель і Макрон про переговори в нормандському форматі: Порушення перемир'я на Донбасі повинні припинитися негайно
Лідери "Нормандської четвірки" під час телефонних перемовин закликали дотримуватися оголошеного тристоронньою контактною групою 21 червня 2017 року перемир'я, ідеться у спільній заяві канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона.
Лідери "Нормандської четвірки" під час телефонних перемовин 24 липня підтвердили необхідність повного виконання Мінських домовленостей. Про це йдеться у спільній заяві канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона .
"Порушення режиму припинення вогню повинні припинитися негайно. Глави держав і урядів закликали дотримуватися оголошеного тристоронньою контактною групою 21 червня 2017 року перемир'я. Слід ужити необхідних заходів задля уникнення пошкодження цивільної інфраструктури та важливих об'єктів, щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі", – зазначають лідери Німеччини та Франції.
Згідно із заявою, "Нормандська четвірка" обговорила важливість відведення важких озброєнь, "особливо на найбільш уражених ділянках". Також ішлося про гарантування безпечного доступу для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всіх районів Донбасу, зокрема на тимчасово не контрольовані Києвом частини українсько-російського кордону.
Президент Франції та канцлер Німеччини закликали сторони зробити взаємні кроки на основі роботи гуманітарної та економічної робочих груп, щоб до кінця року продовжити обмін полоненими за принципом "всіх на всіх".
Окрім того, у заяві йдеться про те, що сторони зроблять "взаємні кроки для відновлення економічних відносин". Деталі цього мають розглянути в найкоротші терміни.
Політичні радники глав держав і урядів зустрінуться наступного місяця. А глави держав і урядів домовилися, що самі продовжать обмін думками під час наступної телефонної розмови.
Телефонні переговори між Меркель, Макроном, президентом України Петром Порошенком і президентом РФ Володимиром Путіним тривали майже дві години.
Адміністрація Порошенка заявила, що було досягнуто домовленості узгодити остаточні кроки щодо безпеки і продовжити роботу над дорожньою мапою імплементації Мінських домовленостей.
Прес-служба адміністрації Путіна повідомила, що лідери чотирьох країн обмінялися думками "щодо ситуації на південному сході України з огляду на серйозні збої з реалізацією Мінських домовленостей".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
У лютому 2015 року було підписано Мінські угоди, що регламентують урегулювання конфлікту на Донбасі. Вони передбачають припинення вогню, відведення важкої техніки від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників, а також відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України в Донецькій і Луганській областях.
Мирні переговори проходять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.