Міністерство у справах тимчасово окупованих територій розробило приблизну модель миротворчої місії для Донбасу
Запропонована Міністерством із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України моделі миротворчої місія для Донбасу складається з військового, поліцейського та цивільного компонентів.
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України опублікувало у Twitter свою орієнтовну модель миротворчої місії ООН для Донбасу.
"В Україні вже є бачення того, якою має бути миротворча місія ООН. Ініціатива України має бути консенсусною з більшістю країн. Якщо всі союзники підтримають запропоновану модель місії, у РФ не буде виходу", – цитує прес-служба керівника відомства Вадима Черниша.
Модель має три компоненти: військовий, поліцейський і цивільний.
До військового входять розведення сил, роззброєння, демілітаризація та розмінування. Це мають забезпечувати озброєні миротворчі сили.
До поліцейського – підтримання правопорядку, підготовка кадрів, відновлення довіри до правоохоронців, комунікація поліції з місцевими жителями і захист власності.
До цивільного – відновлення інфраструктури, відновлення систем освіти, культури й охорони здоров'я, проведення місцевих виборів, відновлення економіки й інфраструктури, повернення внутрішньо переміщених осіб, проведення діалогів і заходів для примирення й відновлення довіри, документування та фіксація, а також залучення гуманітарної та міжнародної допомоги.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль усю окуповану територію, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. У Росії вважають, що миротворці мають бути розміщені на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".