На переговорах у Мінську йшлося про повернення української власності на Донбасі – Оліфер
На наступному засіданні економічної підгрупи тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі розглянуть "окремий приклад" підприємства на тимчасово окупованих територіях, яке підлягає поверненню українському власнику, заявила прессекретарка глави української делегації на переговорах, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
На переговорах тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 4 вересня в Мінську обговорювали повернення приватної і державної української власності на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це у Facebook повідомила прессекретарка глави української делегації на переговорах, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
"Окремо йшлося про повернення державної та приватної української власності на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Погоджено, що під час наступного засідання [економічної] підгрупи буде розглянуто окремий приклад підприємства, що підлягає поверненню українському власнику, – хлібозаводу", – написала вона.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними РФ бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Росія офіційно не визнає свого вторгнення на територію України, незважаючи на надані факти й докази.
27 лютого 2017 року тодішні ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко й Ігор Плотницький пригрозили зупинити постачання вугілля та "запровадити зовнішнє управління" на українських підприємствах, які працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не буде знято блокаду, яку 26 грудня 2016 року оголосили ветерани українських добробатів.
1 березня після закінчення терміну ультиматуму бойовики "ДНР" "націоналізували" приблизно 40 українських підприємств.
У ЗМІ повідомляли, що контроль над підприємствами може перейти до російських холдингів.
У відповідь 15 березня тодішній президент України Петро Порошенко запропонував ухвалити рішення про тимчасове повне зупинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей, за винятком гуманітарних вантажів. Цю ініціативу підтримала Рада нацбезпеки і оборони України, яка доручила правоохоронцям невідкладно припинити переміщення вантажів на окуповану територію залізничними та автомобільними шляхами.