Жодної дружби з Лукашенком для України сьогодні бути не може – головред "Хартии-97" Радіна
Візит президента Білорусі Олександра Лукашенка до України викликав масу невдоволення та критики, зазначила в коментарі виданню "ГОРДОН" головний редактор сайта "Хартия-97" Наталія Радіна.
Українській владі давно варто було б увести санкції проти білоруських компаній, які співпрацюють із бойовиками на Донбасі, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" білоруська журналістка, головний редактор сайта "Хартия-97" Наталія Радіна.
"Це було б правильне рішення, тому що постачання продукції бойовикам відбувається не без участі держави. Білоруські приватні компанії дуже залежні від держави, і їх часто "кришують" чиновники. І ось вони ведуть торгівлю із сепаратистами на Донбасі. Тому введення санкцій проти них потрібно тільки вітати. Навіть більше, це потрібно було зробити давно. Києву взагалі пора б зайняти принципову позицію щодо Мінська. Ви ж бачите, що візит Лукашенка (президент Білорусі Олександр Лукашенко. – "ГОРДОН") в Україну викликав масу невдоволення та критики. Абсолютно незрозуміло, як можна мати якісь стосунки з диктатором. Співпраця з нинішньою білоруською владою небезпечна сама собою. Вона завдає політичних та економічних збитків Україні", – зазначила Радіна.
Вона акцентувала на залежності білоруської влади від Москви.
"Не варто забувати і про питання безпеки. Зокрема, мова йде про майбутні військові навчання Білорусі та РФ. Та й загалом білоруський режим повністю залежить від Кремля. У будь-який момент можна чекати нападу російських військ на Білорусь. Навіть більше, вони вже давно перебувають на білоруській території. Була також інформація, що росіяни служать у військових частинах Білорусі. Ураховуючи все це, можна зробити висновок, що жодної дружби з Лукашенком для України сьогодні бути не може. Будь-які санкції можуть мати серйозний вплив. Жодними вмовляннями диктатора переконати не вийде. Потрібно чітко розуміти, із ким ви маєте справу. До влади в Білорусі повинна прийти демократична опозиція", – підкреслила Радіна.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
У липні 2017 року "Радіо Свобода" опублікувало розслідування білоруських журналістів "Кров і горілка. Як Білорусь торгує з бойовиками угруповань "ДНР" і "ЛНР", у якому йшлося про те, що товари з Білорусі "масово відправляють у Донецьк і Луганськ", а на білоруських заводах виробляють алкоголь під торговими марками фірм, які фінансують бойовиків. Основними отримувачами вигоди від цього бізнесу, відповідно до розслідування, є компанії, тісно пов'язані з керівництвом угруповань "ЛНР" і "ДНР".
За словами посла України в Білорусі Ігоря Кизима, білоруські компанії, які співпрацюють із бойовиками "ДНР" і "ЛНР", можуть потрапити під санкції України. Він зазначив, що постачання товарів на тимчасово окуповану територію України відстежують не лише дипломати, а й спецслужби.