Обмін утримуваними особами. Лутковська заявила, що 17 осіб відмовилися їхати в ОРДЛО, ще приблизно 30 – від участі в обміні
Особи, які відмовилися від переїзду на тимчасово окуповані території Донбасу або від участі в обміні утримуваними особами між Україною і "ЛДНР", продовжують відбувати покарання, повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Валерія Лутковська.
У межах обміну утримуваними особами між Україною і не підконтрольними Києву територіями відмовилося їхати до "ЛНР" і "ДНР" 17 людей, заявила представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Валерія Лутковська 29 грудня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"17 осіб відмовилися переїжджати на територію ОРДЛО. Крім того, є ще близько 30 осіб, які взагалі відмовилися брати участь в обміні. Вони продовжують відбувати покарання", – сказала вона на брифінгу в аеропорту "Бориспіль" після повернення звільнених українців.
Президент України Володимир Зеленський на цьому самому брифінгу повідомив, що 17 осіб, які відмовилися їхати у "ЛДНР", теж продовжать відбувати покарання або повернуться у СІЗО.
"Вони були в цьому узгодженому списку. Дехто з них звільняється в лютому [2020 року], а дехто – у березні. Вони хочуть бути в Україні. Це їхній вибір", – додав президент.
Він повідомив, що українська сторона звільнила 81 людину.
Українська влада надасть підтримку тим, кого звільнили у межах обміну, але вони залишилися у "ЛДНР", "тому що там їхні сім'ї", якщо вони захочуть переїхати на підконтрольні українському уряду території, додав Зеленський.
У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" Лутковська додала, що українська сторона передала ОРДЛО 124 людей.
Обмін утримуваними особами між Україною і бойовиками "ДНР" та "ЛНР" відбувався 29 грудня біля контрольного пункту в'їзду-виїзду "Майорське" в Донецькій області. Літак зі звільненими українцями сів у Борисполі ввечері.
Бойовики передали українській стороні 76 осіб, заявили в Офісі президента України. Україна видала ОРДЛО 127 людей, розповів радник секретаря Ради національної безпеки та оборони з питань реінтеграції та відновлення Донбасу Сергій Сівохо. Він розповів, що чотири людини відмовилися повертатися в Україну, але їх звільнили з полону бойовиків.
До списку звільнених, який опублікувала Служба безпеки України, увійшли 12 військовослужбовців і 64 цивільні особи.
Про обмін утримуваними особами між Україною та представниками ОРДЛО домовилися на зустрічі "Нормандської четвірки" у Парижі 9 грудня.