ОБСЄ констатує порушення режиму припинення вогню в Золотому й Петрівському – Резніков
За словами представника України в робочій підгрупі з політичних питань тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Олексія Резнікова, розведення військ у Золотому Луганської області та Петрівському Донецької області відбуватиметься тільки дзеркально й синхронно, під наглядом Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Розведення військ у Золотому Луганської області та Петрівському Донецької області можливе тільки після семиденного припинення вогню на цих ділянках, підтвердженого спеціальною моніторинговою місією Організації з безпеки і співробітництва в Європі, заявив 13 жовтня в коментарі, опублікованому на сайті "Українського кризового медіа-центру", представник України в робочій підгрупі з політичних питань тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Резніков.
"Останніми днями російськими офіційними особами на всіх рівнях активно тиражується викривлена інформація про нібито зрив українською стороною процесу завершення розведення сил і засобів... Погоджений у Мінську 1 жовтня 2019 року робочий план-графік виконання заходів на ділянках розведення сил і засобів у районах населених пунктів Золоте й Петрівське жодним чином не скасовує положення рамкового рішення ТКГ про розведення сил і засобів від 21 вересня 2016 року, зокрема його пункту 2, який абсолютно чітко визначає необхідність дотримання режиму повного припинення вогню протягом семи діб для кожної з ділянок розведення як передумови для початку процесу розведення", – повідомив Резніков.
За його словами, семиденний режим тиші на ділянках розведення має верифікувати СММ ОБСЄ в Україні.
"Натомість СММ ОБСЄ... продовжує констатувати триваючі порушення режиму припинення вогню в межах ділянок розведення в Золотому й Петрівському з боку незаконних збройних формувань. Таким чином, розведення сил і засобів у Золотому й Петрівському буде можливе лише після того, як СММ ОБСЄ підтвердить дотримання впродовж семи діб режиму тиші на ділянках розведення в Золотому й Петрівському", – продовжив Резніков.
Він додав, що сам процес розведення сил і засобів будуть здійснювати дзеркально й синхронно з моніторингом із боку СММ ОБСЄ.
"Одностороннє виконання українською стороною Мінських домовленостей, зокрема рамкового рішення ТКГ про розведення сил і засобів, неможливе. Закликаємо всі сторони до неухильного виконання взятих на себе зобов'язань за Мінськими домовленостями", – додав представник України в політичній підгрупі ТКГ.
21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках: у Петрівському Донецької області, Золотому і Станиці Луганській Луганської області. Перше відведення військ у Петрівському відбулося 1 жовтня 2016 року, Золотому – 7 жовтня 2016 року, але пізніше українська армія й російсько-окупаційні війська повернулися на свої позиції в цих районах. Спроби відвести сили та озброєння в районі Станиці Луганської були безрезультатними до 26 червня 2019 року.
1 жовтня спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік повідомив, що за підсумками чергового раунду переговорів сторони домовилися відновити із 7 жовтня розведення сил і засобів у Золотому й Петрівському. Але 7 жовтня розведення не почалося через нещодавні обстріли цих населених пунктів, повідомили у МЗС України.
У Міноборони України пояснювали, що основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню в цих районах протягом семи днів. Відводити війська планують на 1 км від лінії розмежування. За словами начальника Генштабу Збройних сил України Руслана Хомчака, унаслідок розведення військ біля Петрівського й Золотого українські військові відійдуть на позиції, які займали у 2016 році.
11 жовтня окупаційні війська сигналізували про готовність до розведення сил і засобів у районі Петрівського й Золотого, заявили в ОБСЄ.
Водночас протягом 13 жовтня бойовики двічі порушили перемир'я в районі Золотого, поінформували у штабі операції Об'єднаних сил.