Пєсков заявив, що Путін "позитивно" ставиться до Зеленського
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що для російського президента Володимира Путіна важливий не сам факт розмови з президентом України Володимиром Зеленським, а реалізація досягнутих домовленостей.
Президент Росії Володимир Путін позитивно ставиться до свого українського колеги Володимира Зеленського, заявив журналістам 13 серпня речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє РБК.
За словами Пєскова, спілкування Путіна і Зеленського телефоном 7 серпня – "факт, який можна оцінити тільки позитивно, схвально", і Путін є прихильником діалогу, "тим більше в таких занедбаних ситуаціях, як російсько-українські відносини".
Водночас спікер Кремля додав, що для російського лідера головне не сама розмова, а "реалізація досягнутих домовленостей".
Зеленський говорив 7 серпня з Путіним про напад окупантів на позиції Об'єднаних сил біля Павлополя Донецької області, унаслідок якого загинуло четверо українських військовослужбовців. Зеленський попросив співрозмовника "вплинути на ту сторону, щоб вони припинили вбивства наших людей". Глава Української держави також заявив, що немає потреби закріплювати особливий статус Донбасу в Конституції України.
Згідно з повідомленням пресслужби Кремля, Путін під час розмови заявив, що для "деескалації конфлікту необхідно насамперед припинити подальші обстріли українськими військами населених пунктів Донбасу, що призводять до жертв серед мирного населення".
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України від опівночі 21 липня. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала від 21 липня до 2 серпня приблизно 6 тис. порушень режиму перемир'я.