Поліція пропустила ветеранів АТО, які прямували в Золоте

Під час зіткнень із добровольцями постраждав правоохоронець
Фото: hromadske / Twitter

На блокпост у Луганській області, де сталися зіткнення між поліцією і ветеранами АТО, із Золотого, куди прямували добровольці, приїжджав лідер "Нацкорпусу" Андрій Білецький.

Поліція пропустила через блокпост у місті Кремінна Луганської області добровольців, які прямували в Золоте, щоб не допустити розведення там сил і засобів. Про це інформує "Громадське".

Раніше сьогодні на блокпості сталася сутичка між добровольцями і правоохоронцями.

На місце інциденту прибув лідер "Національного корпусу" Андрій Білецький, який перебуває в Золотому. На його думку, поліція навмисно затримувала активістів, щоб ті приїхали в Золоте в різний час.

Телеканал зазначив, що згодом правоохоронці почали пропускати через блокпост цивільний транспорт, включно з добровольцями, які прямували в Золоте.

На відео, опублікованому на YouTube-каналі "Національного корпусу", Білецький зазначив, що на блокпості у Кремінній поліція зупиняла "абсолютно всі колони", а кількість добровольців, які прямували в Золоте, становила приблизно 150 осіб. За словами лідера партії, зіткнення сталося після вимоги поліції про огляд кожного з тих, хто їхав у Золоте. У підсумку добровольців пропустили тільки після огляду їхніх транспортних засобів.

У поліції заявили, що під час зіткнень постраждав один із правоохоронців.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках: у Петрівському Донецької області, Золотому і Станиці Луганській Луганської області.

Перше відведення військ у Петрівському відбулося 1 жовтня 2016 року, у Золотому – 7 жовтня 2016 року, але пізніше українська армія та російсько-окупаційні війська повернулися на свої позиції в цих районах. Спроби відвести сили та озброєння в районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними до 26 червня 2019 року.

1 жовтня спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік повідомив, що за підсумками чергового раунду переговорів сторони домовилися відновити із 7 жовтня розведення сил і засобів у Золотому та Петрівському. Але 7 жовтня розведення не почали через нещодавні обстріли цих населених пунктів, повідомили у МЗС України.

У Міноборони України пояснювали, що основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню в цих районах протягом семи днів. Відводити війська планують на 1 км від лінії розмежування. За словами начальника Генштабу Збройних сил України Руслана Хомчака, унаслідок розведення військ біля Петрівського й Золотого українські військові відійдуть на позиції, які займали у 2016 році.

Лідер "Національного корпусу", перший командир полку "Азов" Білецький заявив, що в Золоте вирушили ветерани АТО, щоб не допустити розведення сил і засобів.