Полковник СБУ Животов повідомив про "сходку" бойовиків і співробітників ФСБ у Слов'янську перед захопленням адмінбудівель у Луганську
На "сходці" у Слов'янську Донецької області у 20-х числах березня 2014 року були представники Федеральної служби безпеки РФ і Головного розвідувального управління Генерального штабу збройних сил РФ, заявив колишній перший заступник екс-глави Луганської СБУ Олег Животов.
У 20-х числах березня 2014 року у Слов'янську Донецької області відбулася "сходка всіх керівників бойових груп", яку координували з РФ, сказав колишній перший заступник екс-глави луганської СБУ Олег Животов 6 червня під час засідання Старобільського районного суду Луганської області у справі щодо екс-керівника парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".
"На цій зустрічі були представники Федеральної служби безпеки, Головного розвідувального управління Генштабу РФ, де було проведено інструктажі про те, як діяти та координувати всю цю діяльність", – зазначив він.
Животов додав, що 1 квітня в СБУ отримали інформацію, що у YouTube з'явився ролик із закликом зібратись уранці 6 квітня на центральній площі Луганська з паспортами; про захоплення адмінбудівель у ньому не йшлося.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
6 квітня 2014 року луганські сепаратисти захопили будівлю СБУ в місті. 7 квітня Міністерство внутрішніх справ України повідомляло, що загарбники проникли в кімнату озброєння та заволоділи зброєю.
Так званий референдум відбувся на окупованій території Луганської області 11 травня 2014 року.
Сьогодні Старобільський районний суд Луганської області продовжує розглядати справу щодо Єфремова.
Політика затримали 30 липня 2016 року в аеропорту перед вильотом до Австрії та заарештували наступного дня. Його підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, створенні терористичної організації "ЛНР", а також присвоєнні, розтраті або заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем.