Пономарьов про "вибори" в ОРДЛО: Це підтверджує, що Москва готова на введення миротворців. Причому на всю територію Донбасу
Проведення "виборів" на окупованих територіях Донбасу президент РФ Володимир Путін, найімовірніше, погоджував із канцлером Німеччини Ангелою Меркель, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.
Проведення так званих виборів на окупованих територіях Донбасу свідчить про те, що Росія готова дати згоду на введення миротворців ООН на сході України. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.
"Не думаю, що рішення про проведення цих "виборів" було ухвалено [президентом РФ Володимиром] Путіним спонтанно. У мене є серйозні підозри, що це було погоджено з [канцлером Німеччини Ангелою] Меркель під час їхньої зустрічі у Берліні. Тільки "виборами" можна було поміняти імпульсивного і не позбавленого харизми [екс-лідера бойовиків "ДНР" Олександра] Захарченка на лояльного і слабкодухого [ватажка "ДНР" Дениса] Пушиліна. [Ватажка "ЛНР" Леоніда] Пасічника, якого поставили в Луганську трохи раніше, Росії також потрібно було якось затвердити як сторону переговорів від "ЛНР". Зрозуміло, що Захід ніколи цих "виборів" не визнає. Однак рано чи пізно доведеться щось вирішувати з питанням введення на Донбас миротворчої місії. І вирішувати його все одно доведеться з кимось", – зазначив Пономарьов.
Він уважає, що у разі публічного схвалення Путіним введення миротворців на Донбас США можуть відмовитися від розширення антиросійських санкцій.
"Із політичного поля усунуто людей, які брали участь у Мінських угодах. По суті, "ДНР" і "ЛНР" перестали бути суб'єктами цих домовленостей. Тобто відкрито прямий шлях для обговорення питання миротворців без участі маріонеткових утворень на сході України. Тому нічого страшного у проведенні виборів я не бачу. Навпаки, цей факт підтверджує, що Москва готова до введення миротворців. Причому на всю територію Донбасу. Однак за це РФ хоче гарантій, що буде побудовано "Північний потік – 2", а США не стануть розширювати санкції. Обіцянки щодо газопроводу ЄС дає легко, а от з американцями все складніше. Невипадково заплановано низку зустрічей [президента США Дональда] Трампа з Путіним. Якщо Трамп дістане публічну згоду Путіна на введення миротворців, нових санкцій може й не бути", – резюмував Пономарьов.
11 листопада на підконтрольних бойовикам територіях Донецької та Луганської областей пройшли "вибори депутатів народних рад і глав республік". Президент України Петро Порошенко назвав ці "вибори" фейковими і закликав жителів окупованих територій не брати в них участі. У прокуратурі Донецької області нагадали, що причетним до організації "виборів" на Донбасі загрожує довічне позбавлення волі.
"Вибори" в ОРДЛО розкритикували Євросоюз і США. Представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що вони порушують міжнародне право і підривають зобов'язання, взяті в межах Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі. Посольство США в Україні зазначило, що вигоду від "бутафорських виборів" в ОРДЛО дістануть тільки прибічники Росії на сході України.
За даними СБУ, жителів окупованих територій заманювали на "вибори" дешевшими продуктами – їх продавали біля "виборчих дільниць".
За попередніми даними, опублікованими бойовиками, в перегонах лідирують чинні ватажки "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник – обидва набрали понад 60% голосів, явка виборців нібито становила приблизно 80%.