Порошенко і новий генсек ОБСЄ Гремінгер обговорили можливе розміщення миротворчої місії на Донбасі
Президент України Петро Порошенко з генеральним секретарем ОБСЄ Томасом Гремінгером скоординували підходи щодо розміщення миротворчої місії ООН на всій території окупованого Донбасу.
Президент України Петро Порошенко і новопризначений генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер скоординували підходи щодо розміщення миротворчої місії ООН на всій території окупованого Донбасу. Про це повідомляє прес-служба президента України.
Гремінгер сьогодні приїхав до Києва, де зустрівся з українським президентом. Сторони говорили про важливість налагодження інтенсивного діалогу між ОБСЄ та ООН із питання введення на Донбас "блакитних касок".
Порошенко розповів генсеку ОБСЄ про розвиток ситуації на Донбасі, імплементацію Мінських домовленостей і своє бачення стратегії деокупації Криму.
Співрозмовники також обговорили діяльність спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ і потребу зміцнення її оперативної роботи на Донбасі.
Порошенко звернувся до Гремінгера з проханням сприяти наданню СММ нового технічного обладнання, що підвищить якість повсякденної роботи патруля. Також мова йшла про необхідність цілковитого й безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово окупованої території Донбасу, зокрема неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону.
"Президент закликав генерального секретаря задіяти всі можливі механізми організації, щоб звільнити українських політичних в’язнів у Росії та Криму, а також заручників, що утримуються російськими окупаційними військами на Донбасі", – ідеться в повідомленні.
5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "на жодних інших територіях".
Представник Києва в тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко відкинула цю ідею, пояснивши, що лінія зіткнення не є українським кордоном, тому там не може бути миротворчих сил.
Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров уважає, що миротворчу місію ООН потрібно погоджувати з усіма сторонами конфлікту на Донбасі, зокрема і з "ДНР" та "ЛНР".
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Київ не сприймає переговорів із бойовиками "ДНР" і "ЛНР" про введення миротворчої місії.
20 вересня президент України Петро Порошенко презентує своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.