Посол України в Німеччині: "Мінськ" – це як хрест, який Меркель несе і ніколи не кине

Відносини України та Німеччини не завжди опиняються в центрі уваги, зазначив Мельник
Фото: hromadske.ua

Під час візиту до Києва в листопаді канцлер Німеччини Ангела Меркель має на власні очі побачити Україну, яка де-факто у стані війни, зазначив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Для канцлера Німеччини Ангели Меркель важливі домовленості, досягнуті в Мінську щодо ситуації на Донбасі. Про це в інтерв'ю "Громадському" заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник, відповідаючи на запитання про запланований на листопад візит Меркель в Україну.

"Ми плануємо, що в центрі візиту буде не стільки "Мінськ" і нормандський формат, який особисто канцлерка веде вже тривалий час, а відносини Німеччини з Україною. А вони не завжди опиняються в центрі уваги. Адже "Мінськ" – це як хрест, який канцлерка несе, який вона ніколи не кине, у цьому ми повністю впевнені", – сказав він.

За словами дипломата, Меркель "має на власні очі побачити, що Україна де-факто у стані війни й тимчасово втратила території на сході та Крим".

"Але є інше обличчя України – квітучої, тої, що змогла зміцнитися. До речі, і завдяки Мінським домовленостями, перемир'ю. України, яка розвивається економічно і виграє від цього, як виграє і німецька економіка", – зазначив Мельник.

У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Україна, США і низка інших держав звинувачують РФ у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці звинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння.

Мінські угоди, які регламентують врегулювання конфлікту на Донбасі, було підписано в лютому 2015 року. Вони передбачають припинення вогню, відведення важкої техніки від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників, а також відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України в Донецькій і Луганській областях. Жоден пункт угод повністю поки не виконано.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи із врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів з виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо.

Останні переговори в нормандському форматі на рівні глав МЗС відбулися в Німеччині 11 червня 2018 року.