Пристайко припустив, що місцеві вибори в ОРДЛО можуть виграти ті, хто співпрацює з бойовиками
За словами глави МЗС України Вадима Пристайка, Київ не може призначити людей, які представлятимуть місцеву владу на окупованій території Донбасу.
На місцевих виборах на території окупованого Донбасу можуть перемогти представники нинішньої окупаційної влади. Про це 17 лютого в ефірі телеканала ICTV заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.
"Ми хочемо легалізувати тих людей, які оберуться на локальному рівні. І ті люди, які оберуть їх, мають знати, що вони несуть відповідальність тепер, що в їхньому районі буде новий глава. Я не здивуюся, якщо частина цих людей буде тими самими, які де-факто зараз керують. Ми це розуміємо, ми не наївні. Але це той шлях демократичної держави, який ми обрали", – сказав міністр.
Він вважає, що "люди самі мають обрати і нести відповідальність за обраних ними людей".
"Ми не можемо з Києва призначити", – підкреслив Пристайко.
Він зазначив, що українська влада "хотіла б запобігти легалізації будь-кого, хто знаходиться на тій стороні лінії дотику".
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі).
У ст. 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів. У законі також є стаття про амністію та недопущення кримінального переслідування учасників подій на Донбасі.
"Формула Штайнмаєра", про імплементацію якої в українське законодавство йшлося на перемовинах "Нормандської четвірки" у грудні 2019 року, передбачає, що після місцевих виборів у ОРДЛО має набути чинності амністія.