Психологічної реабілітації учасників АТО в Україні взагалі не проводять – Зарецька
Уряд України поки не затвердив порядку проведення психологічної роботи з учасниками бойових дій, заявила керівник офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька.
Наразі психологічної реабілітації учасників бойових дій в Україні не проводять, заявила "Українським новинам" керівник офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька.
"Цього року програма ще не запрацювала насправді. Психологічну реабілітацію надавали тільки протягом січня і лютого, коли було продовжено механізм попереднього року. На сьогодні психологічної реабілітації учасників АТО в Україні взагалі не проводять, оскільки ще не затверджено порядку проведення психологічної реабілітації, його тільки зараз Міністерство соціальної політики передало на узгодження", – заявила Зарецька.
За її словами, уповноважений президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко надіслав відповідний запит і розроблений порядок до Кабінету Міністрів України, проте конструктивної відповіді поки не отримав.
Зарецька також повідомила, що приблизно 8% ветеранів в Україні страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).
У вересні начальник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України Назім Агаєв заявив, що ознаки ПТСР спостерігають у кожного четвертого учасника антитерористичної операції на Донбасі.
Начальник клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" Олег Друзь на засіданні парламентського комітету з питань охорони здоров'я заявив, ніби 93% учасників АТО є потенційною загрозою для суспільства у зв'язку із ПТСР.
У жовтні Друзь повідомив, що 40% військових, які після участі в бойових діях у зоні АТО мали психічні проблеми і потребували лікування, не можуть зараз повернутися на схід України.