Пушилін про введення миротворців на Донбас: Без нашої позиції введення контингенту буде недоцільним
Представник бойовиків Денис Пушилін заявив, що на території, окупованій терористичною "ДНР", ситуація спокійна, тому миротворцям ООН перебувати там немає сенсу.
Без згоди терористичних "ДНР" і "ЛНР" розміщувати миротворчі сили ООН на всій території Донбасу було б недоцільно, заявив у коментарі сайту RT представник бойовиків "ДНР" Денис Пушилін.
Коментуючи заяву канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка назвала "цікавою" ідею розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі і зазначила, що миротворці мають бути присутніми на території всього регіону, Пушилін висловив думку, що якби не допомога Заходу, конфлікт на Донбасі було би вже завершено.
"Якби не така підтримка України з боку Німеччини, Франції та США, то конфлікт було би вже давно вирішено. Для них, напевно, більш пріоритетними є інтереси не громадян "ДНР" і "ЛНР", а політиків. Але історія пам'ятає, що було в Хорватії, Сербській Країні, що стало з Югославією, тому для нас такий варіант неприйнятний. Якщо Захід дійсно хоче вирішити конфлікт політичним способом, якщо є мирні ініціативи, а не якісь завуальовані цілі введення контингенту ООН, то, звичайно, його необхідно розміщувати там, де є небезпека, зокрема, для працівників ОБСЄ", – заявив він.
Він додав, що для введення миротворців необхідна згода обох сторін конфлікту – як України, так і терористичних "ДНР" і "ЛНР".
"Тому без нашої позиції введення контингенту буде недоцільним. Я сумніваюся, що Україні вдасться пролобіювати його, навіть незважаючи на підтримку Заходу", – підкреслив Пушилін.
5 вересня Путін заявив, що присутність миротворців ООН пішла би на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".
Представник Києва в тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко відкинула цю ідею, пояснивши, що лінія дотику не є українським кордоном, тому там не може бути миротворчих сил.
Того самого Росія внесла відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
11 вересня в розмові з Меркель Путін припустив, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона має охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
У Держдепартаменті США заявили, що мандат миротворців ООН має поширюватися на всю окуповану територію Донбасу аж до кордону з РФ.
20 вересня президент України Петро Порошенко представить своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.