"Росії наплювати на міжнародне право". Яценюк заявив, що Зеленському необхідно вимагати скликання Ради Безпеки ООН
Лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк уважає, що президенту України Володимирові Зеленському слід домагатися міжнародної реакції на рішення Міжнародного трибуналу ООН у справі про захоплення Росією українських кораблів і моряків.
Президенту України Володимирові Зеленському необхідно ініціювати скликання Ради Безпеки ООН щодо рішення Міжнародного трибуналу ООН у справі про захоплення Росією українських кораблів і моряків. Про це 26 травня заявив у Facebook лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк.
"Росії наплювати на міжнародне право. Вона згадує про нього тільки у власній інтерпретації... Звертаюся до президента Зеленського – вимагайте негайного скликання Ради Безпеки ООН і реакції членів "Групи семи" і ЄС. Вимагайте, щоб світ сказав своє слово. Бо голоси тих, хто хоче повернути Росію в ПАРЄ, зняти санкції чи дружити з нею – це слово не друзів і не права. Це – відголос краху світового устрою", – написав він.
Політик уважає, що світова спільнота має відреагувати на рішення трибуналу.
"Рішення Міжнародного суду ООН із морського права про звільнення наших моряків і суден вимагає світової реакції. Треба сказати державам – членам Організації: якщо такі рішення Росії не указ, то так само захоплять ваших громадян, майно і судна", – підкреслив він.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені повинні перебувати під захистом Женевської конвенції.
Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, висунувши вимогу як тимчасовий захід зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі.
Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.
25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення було ухвалено 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.
У міністерстві закордонних справ Росії вважають, що міжнародний арбітраж не мав юрисдикції для розгляду інциденту.