Спостерігачі місії ОБСЄ в Україні могли передавати інформацію російській ФСБ
Німецькі журналісти отримали копію цифрового носія співробітника ФСБ із внутрішньою інформацією спеціальної місії ОБСЄ, повідомляє Mitteldeutscher Rundfunk.
Спостерігач місії ОБСЄ в Україні, імовірно, передавав інформацію Федеральній службі безпеки (ФСБ) Росії. Про це йдеться в розслідуванні німецького телеканала ARD, короткий виклад якого опублікував сайт телерадіокомпанії Mitteldeutscher Rundfunk.
Німецькі журналісти отримали копію цифрового носія, який, за їхніми даними, належав співробітникові ФСБ. На носії збережено внутрішні звіти спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на сході України та повідомлення заступника голови СММ Александра Хуга. Також на носії, за їхніми словами, було міні-досьє на членів місії та інформація про їхнє місцеперебування в Україні. У досьє було описано їхні риси характеру, шкідливі звички, фінансове становище та типи жінок, які подобаються спостерігачам. Цю інформацію, як стверджують журналісти, мали працівники ФСБ.
"Розслідування доводить, що документи міг передати російським агентам співробітник місії ОБСЄ", – вважають німецькі журналісти.
Хуг в інтерв'ю програмі заявив, що ОБСЄ серйозно сприймає загрози безпеці членів місії та перевірить цю інформацію.
"Нині ми не можемо точно сказати, що сталося, потребуємо детальніших відомостей, щоб продовжувати з'ясування цього інциденту", – розповів Хуг.
Розслідування вийде в ефір на ARD 17 липня.
Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та проросійськими бойовиками розпочався в квітні 2014 року. Із 14 квітня урядові сили проводили на Донбасі антитерористичну операцію. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї, відповідно до закону про реінтеграцію Донбасу, почалася операція Об'єднаних сил.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільної місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.