Спостерігачі ОБСЄ констатували "загалом спокійну ситуацію" в Луганську
У спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявили, що спостерігачі продовжують фіксувати наявність машин військового типу і присутність невстановлених озброєних осіб у центрі Луганська.
Ситуація в окупованому Луганську є "загалом спокійною", повідомила спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ на сторінці у Facebook.
"Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує фіксувати наявність машин військового типу і присутність невстановлених озброєних осіб (у багатьох із них білі нарукавні пов'язки і приховані обличчя) у центрі Луганська. СММ констатувала загалом спокійну ситуацію в місті. Утім, команді СММ, що здійснювала патрулювання, невстановлені озброєні особи відмовили в доступі до перехрестя вулиць Лермонтова і Радянської", – наголосили спостерігачі.
Повідомляють, що перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг прибув до Луганська.
21 листопада група невідомих у військовій формі без знаків розрізнення захопила центр Луганська, зокрема й адміністративні будівлі.
За даними "Новой газеты", 20 листопада ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький відправив у відставку "міністра внутрішніх справ" Ігоря Корнета, однак той відмовився підкорятися цьому наказу.
Сам Плотницький заявив, що керівництво "МВС ЛНР" є нелегітимним, а Корнета усунено.
У Луганську відключили телебачення та мобільний зв'язок. За словами очевидців, озброєні люди з білими пов'язками на рукавах зайняли Луганську телерадіокомпанію.
Блогер Денис Казанський повідомив, що в Луганськ уведено формування бойовиків "ДНР" і російських військових.
У "ДНР" заперечують участь своїх військових формувань у конфлікті в Луганську. Однак "Новая газета" написала, що до Луганська з боку Донецька увійшла колона з кількох десятків "Уралів" із військовими.
Видання РБК повідомило 21 листопада, що в конфлікті Плотницького та Корнета Кремль став на сторону останнього.
У МВС України заявили, що Плотницький утік до Росії.
У "прес-службі" Плотницького повідомили, що він не покидав "території ЛНР".