США закликали Росію негайно покинути територію України

Посольство США висловило підтримку місії ОБСЄ на Донбасі
Фото: EPA

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін висловила підтримку місії ОБСЄ на Донбасі і закликала Росію "припинити дестабілізаційну поведінку".

Сполучені Штати вимагають від Росії припинити дестабілізаційну діяльність на Донбасі і негайно покинути територію України. Про це йдеться в заяві тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, опублікованій 17 квітня посольством США у Facebook.

Квін зазначила, що проросійські ЗМІ останнім часом поширюють чутки про причетність членів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі до поширення коронавірусної інфекції.

"Росія і її ставленики не тільки шкодять роботі СММ – вони завдають шкоди людям, які живуть на сході України, і перешкоджають надходженню гуманітарних товарів. Постачання життєво необхідних товарів гуманітарної допомоги та ремонт вкрай важливих об'єктів інфраструктури мають залишатися доступними. Ми закликаємо Росію припинити свою дестабілізаційну поведінку, дотримуватися міжнародних угод і негайно покинути територію України", – наголосила дипломатка.

Вона також висловила підтримку місії ОБСЄ, члени якої "докладають відчайдушних зусиль" для забезпечення стабільності в регіоні.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у перемовинах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року.

Наприкінці березня МЗС Німеччини і Франції заявили, що бойовики на Донбасі заважають роботі СММ ОБСЄ під приводом боротьби з поширенням коронавірусу.