Стариков: Заява Муженка про можливі втрати в разі військової операції на Донбасі є політичною, а не військовою
Повідомивши про можливі втрати в разі проведення силової операції з деокупації територій на Донбасі, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко "взяв цифри зі стелі", заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт Олег Стариков.
Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко не мав права озвучувати інформацію про можливі втрати в разі проведення силової операції із звільнення окупованих територій Донбасу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт Олег Стариков.
"Звідки Муженко взяв такі цифри, невідомо. Я думаю, він відштовхувався від того, які втрати ми маємо зараз. Хоча, найімовірніше, ці цифри взято зі стелі. Якщо взяти досвід Другої світової війни, то втрати під час наступальної операції будуть у співвідношенні один до чотирьох. Тобто втрати у сторони, що атакує, учетверо більші, ніж у тієї, що обороняється. Заява Муженка про можливі втрати в разі військової операції на Донбасі є політичною, а не військовою. Начальник Генштабу не має права озвучувати таку інформацію", – зазначив Стариков.
На його думку, у Генштабі ЗСУ вже має бути розроблено план деокупації українських територій.
"Водночас мені подобається, що в Генштабі почали вивчати сучасні методики ведення бойових дій і підготовки наступальних операцій. Зокрема, йдеться про доктрину Вайнбергера, колишнього міністра оборони США. У чому суть? Якщо ми не маємо можливості використовувати необхідні сили та ресурси, то їх узагалі не потрібно докладати. У Генштабі вже має бути розроблений план звільнення окупованих територій. Потрібно передбачити обидва варіанти: і наступ української армії, і можливий наступ противника", – наголосив Стариков.
За словами Муженка, за десятиденну операцію з визволення окупованих територій Донбасу із застосуванням авіації можна втратити 10 – 12 тис. військових, 3 тис. із яких загиблими. Він уточнив, що оцінювання втрат здійснюють під час військових навчань із застосуванням спеціальних методик.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Україна, США та низка інших держав звинувачують РФ у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці звинувачення та стверджує, що Росія не є стороною протистояння.
За даними ООН, від початку конфлікту на Донбасі загинуло понад 10 тис. осіб.