Страшні заяви європейців, тупання ногами і махання кулаками Путіна не вражають – волонтер Касьянов G

Касьянов: Якщо ви називаєте когось окупантом, то і дійте відповідно
Фото: Юрій Касьянов / Facebook

Президент РФ Володимир Путін вивів би російські війська з Донбасу, якби Євросоюз відмовився від купівлі газу і нафти в Росії, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український волонтер Юрій Касьянов.

Підготовлений Парламентською асамблеєю ОБСЄ проект резолюції про деокупацію Криму та частини Донбасу, у якому РФ визнають окупантом українського півострова, ніяк не вплине на ситуацію в Україні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український волонтер Юрій Касьянов.

"Жодних змін Україні ця резолюція не принесе. Як ОБСЄ може вплинути на Кремль? Якби в ЄС відмовилися від купівлі російського газу та нафти, поки РФ не піде з Донбасу, ось тоді Москва дійсно задумалася б. А так нічого не зміниться. Страшні заяви європейців, тупання ногами і махання кулаками Путіна (президент РФ Володимир Путін."ГОРДОН") не вражають. Не зачіпають вони, зокрема, й мене. Адже всі ці дурниці повторювалися в історії вже дуже багато разів. Згадайте ту ж окупацію Чехословаччини. Виходить, що в Європі одні "обдаровані" люди, які всіх повчають, як треба жити, тоді як окупантові просто потрібно гарненько тріснути по голові", – зазначив Касьянов.

Він наголосив, що і ЄС, і Україна зберігають торговельні відносини з країною-окупантом.

"Ніхто у Європі не хоче відмовлятися від російського газу. Ми зі свого боку теж не поспішаємо перекривати газову трубу, яка проходить нашою територією. І проблема стосується не тільки газу. Ми продовжуємо торгувати з РФ. І завжди знаходяться якісь виправдання, чому ми не можемо воювати з Росією: у них є ядерна зброя, численні війська, а нам не привезли форми тощо. Тобто бажання воювати немає, адже на чолі країни стоять торгаші, для яких важливо набити кишені. І от у Європі точно такі самі торгаші, може, трохи освіченіші і цивілізованіші, ніж наші. Але суті це не міняє", – підкреслив волонтер.

За його словами, визнання Росії окупантом Криму повинне супроводжуватися конкретними діями проти Москви, яка регулярно завдає ударів по західній цивілізації.

"Якщо ви називаєте когось окупантом, то і дійте відповідно. А просто визнати факт окупації рівносильно тому, що діагностувати у людини рак і нічого не робити. Потрібно розуміти, що зберігається загроза окупації і розчленування самої Європи зсередини. Наприклад, затримання того ж Марківа (український доброволець Віталій Марків."ГОРДОН") проведено руками італійських правоохоронців, але за наведенням російських спецслужб. Ми підозрюємо, що вони стоять за терактами в Європі, що ІДІЛ, найімовірніше, теж проект РФ. Усе це боляче б'є по західній цивілізації. Тому потрібно діяти, припиняти відносини з окупантами, перекривати торгівлю з ними та надавати Україні військову допомогу", – резюмував Касьянов.

Росія анексувала Крим після незаконного проведення "референдуму" 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Зараз між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після анексії Криму, у квітні 2014 року, на сході України почався військовий конфлікт, який триває досі. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.