Теффт про Крим: Майже у кожної нації Європи є територіальні претензії до сусідів, але ніхто не використовує силу для повернення земель
США не можуть допустити, щоб одна країна відправляла до іншої закамуфльовані війська, заявив колишній американський посол в Росії Джон Теффт, коментуючи анексію Криму.
Колишній посол США в Росії Джон Теффт заявив, що розуміє позицію Кремля щодо Криму у контексті територіальних претензій, проте РФ не мала використовувати силу у 2014 році. Про це він сказав у інтерв'ю виданню "Коммерсантъ".
За словами американського дипломата, він знає "історію про те, що Хрущов (колишній радянський лідер Микита Хрущов. – "ГОРДОН") віддав Крим під контроль України". Теффт наголосив, що "фундаментальна проблема тут в тому, що Росія використовувала силу для того, щоб забрати Крим, і відправила збройні формування на Донбас".
За його словами, це "йде врозріз з фундаментальними засадами європейської безпеки, з системою, яку ми допомагали будувати багато десятиліть, разом із ЄС і до його виникнення".
"Майже у кожної нації Європи є територіальні претензії до сусідів, але ніхто з них не використовує силу для повернення земель. Єдиний спосіб, до якого вони вдаються, – переговори. Саме тому ЄС і США так рішуче відреагували та запровадили санкції", – заявив Теффт.
Він заначив, що принцип незастосування сили є критичним для міжнародної безпеки. "Ми не можемо допустити, щоб одна країна відправляла до іншої закамуфльовані війська, уводила кудись армію. Це фундаментальне правило, яке Росія порушила", – додав колишній американський посол.
У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим, а у квітні почала збройний конфлікт на Донбасі. Щодо Росії було запроваджено економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.