Тетерук: Уведення миротворців ООН по лінії розмежування на Донбасі не зупинить російської агресії, а лише заморозить протистояння
Демілітаризація окупованих територій Донбасу можлива тільки в тому разі, якщо миротворці ООН стоятимуть аж до кордону з Росією, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, нардеп від "Народного фронту" Андрій Тетерук.
Варіант розміщення миротворців ООН по лінії розмежування сторін на Донбасі неприйнятний для України, оскільки не дасть змоги врегулювати ситуацію на сході країни, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, нардеп від "Народного фронту" Андрій Тетерук.
"Російських військових на Донбасі ось уже чотири роки бачить і Україна, і розвідспільнота ЄС та США. Вони документують присутність на нашій території регулярних військ РФ і кураторів, призначених ФСБ і ГРУ. Також над формуванням доказової бази працюють і волонтерські організації. Саме Росія несе повну відповідальність за те, що відбувається у Донецькій і Луганській областях. Й останні, хто може побачити росіян на Донбасі, – це миротворці ООН. Вони зможуть лише констатувати цей факт. Звичайно ж, Кремлю буде складно відмовитися від загарбницької політики. Але якщо всі демократичні країни будуть усвідомлювати, що РФ – це спонсор терористичних атак і вбивств десятків тисяч осіб, то вони можуть сформувати позицію, за якої ціна агресії призведе до незворотних для Москви наслідків. Ми вже починаємо бачити це, але поки докладених зусиль недостатньо", – зазначив нардеп.
Він підкреслив, що РФ усіляко намагається приховати свої злочини, учинені на території України.
"Ми повинні створити для Кремля настільки складні умови, щоб ціна за агресію проти України стала неспівмірною з їхніми цілями. Санкції мають розширити до критичного для Росії рівня. Що стосується варіанта із введенням миротворців по лінії розмежування сторін, то це неприйнятно. Адже в такому разі не буде вирішено проблеми загалом. Це не зупинить російської агресії, а лише заморозить протистояння. До того ж це призведе до уповільнення руху України в бік Європи. Щоб добитися демілітаризації окупованого Донбасу, миротворці мають стояти аж до кордону з РФ. Але потрібно розуміти, що Росія, як країна-агресор, намагається приховати свої злочини на території України. Як змусити Москву піти на поступки – питання для всієї світової спільноти", – резюмував Тетерук.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль всю окуповану територію, включно з неконтрольною ділянкою українсько-російського кордону. У Росії вважають, що миротворці повинні розміщуватися по лінії зіткнення сторін і "на жодних інших територіях".
25 вересня, виступаючи в межах 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, президент України Петро Порошенко заявив: "Кремль боїться, що миротворці ООН побачать російських військових і техніку на всій окупованій території".
26 вересня речник Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що компромісу з питання розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі немає.